Burgemeester Wolfsen heeft eind vorige week een nieuw pakket aan maatregelen afgekondigd om de hardnekkige harddrugsproblematiek en overlast in de Breedstraatbuurt onder controle te krijgen. Het CDA had hiervoor al herhaaldelijk aandacht gevraagd, en geeft in een bericht op haar website dan ook aan blij te zijn met de aangekondigde maatregelen. Het pakket betreft een uitvoering van de CDA-motie die op 3 november raadsbreed werd ondersteund.
De nieuwe maatregelen om de harddrugsoverlast te bestrijden zijn o.a. aanhouding van dealers en overlast veroorzakende verslaafden door de politie, intensivering van politie toezicht en optreden, preventief fouilleren en het inzetten van cameratoezicht. Tevens zal het nieuwe beleid op effectiviteit geëvalueerd worden. CDA is met bewoners en ondernemers blij dat er nu eindelijk eens stevig doorgepakt wordt. Fractievoorzitter Eiko Smid: ‘we moeten voorkomen dat onze binnenstad een getto wordt voor junks en dealers. Eindelijk lijkt daar nu concreet progressie in gemaakt te zijn.’
Op 10 januari wordt het plan in de raadscommissie besproken. De burgemeester kan met deze aanpak op de steun van het CDA rekenen. ‘Maar het is goed dat we nu al beginnen met de uitvoering van de maatregelen’, aldus Smit.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.