Nieuw coffeeshop-beleid gemeente maakt extra shops mogelijk | De Utrechtse Internet Courant Nieuw coffeeshop-beleid gemeente maakt extra shops mogelijk | De Utrechtse Internet Courant

Nieuw coffeeshop-beleid gemeente maakt extra shops mogelijk

Nieuw coffeeshop-beleid gemeente maakt extra shops mogelijk

Het nieuwe coffeeshopbeleid van de gemeente Utrecht handhaaft het maximaal aantal van 17 coffeeshops in de stad. Hierdoor kunnen er nog zes coffeeshops bijkomen in de stad.

Dit blijkt uit het gisteren gepresenteerde ‘Coffeshopbeleid 2013‘ rapport van het college van b&w aan de gemeenteraad. “Een hele grote omzet in een coffeeshop maakt de achterdeurproblematiek heviger en leidt eerder tot overlast,” geeft de gemeente hiervoor als eerste argument en ten tweede: “Een te gering aanbod ten opzichte van de vraag leidt tot het ontstaan van niet gedoogde verkooppunten, te grote (verkeers)druk op shops met een hele grote omzet.”

Gelet op de toename van de bevolking in de afgelopen jaren ziet de gemeente zeker geen reden het maximum aantal coffeeshops te verlagen.

Geen blowverbod op scholen

Verder wil het college een afstandscriterium van 250 meter tussen coffeeshops in de binnenstad invoeren en 350 meter voor de verkooppunten daarbuiten. Daarnaast laat de gemeente weten geen voorstander te zijn van een blowverbod op scholen. “Wij vinden dat het aan de school is om hier regels te stellen en die te handhaven.”

Teleurgesteld

De VVD heeft gisteren al laten weten niet tevreden te zijn met het huidige voorstel. Woordvoerder Veiligheid Mark Dijk: “Het is jammer dat er niet meer ambitie is getoond in het huidige voorstel. VVD Utrecht zal er voor pleiten om het nieuwe coffeeshopbeleid zo op te stellen dat het op breed draagvlak in de samenleving kan rekenen.”

9 Reacties

Reageren
  1. J.G.van der Wurf

    Hoe lang laten de gemeenteraadsleden zich nog om de tuin leiden,door de bedriegelijke voorstelling van zaken,met betrekking tot de vestiging van z.g.coffeeshops door B&W.
    De z.g. coffeeshop HI/LO aan de Croeselaan 213 is gewoon een drugsdistributiecentrum waar drugs worden verkocht aan gebruikers en handelaren en waar men zich niet houdt aan de gestelde voorwaarden en waar door de Gemeente niets aan gedaan wordt. Sedert de opening in Oktober 2011 is er niets anders dan ernstige verstoring van het woongenot. Er komen minimaal alleen al ca 100 auto’s per dag het drugsdistributiecentrum bezoeken met alle vervoersmiddelen zoals fietsen,bromfietsen,scooters,motoren en quads en dan nog de voetgangers en backpackers ca 400-500 personen per dag met de nodige overlast die zij met zich mede dragen. Ze komen niet alleen uit de stad Utrecht maar ook uit de regio en uit het hele land en ook niet te vergeten uit Belgie,Frankrijk,Duitsland,Engeland en Oost Europeesche landen.
    Laat de gemeente Utrecht en voorbeeld nemen aan de gemeente Nieuwegein.Die hebben inmiddels het licht gezien aan het einde van de tunnel en hebben alle coffeeshops gesloten.
    Als dat ook in Utrecht gebeurt dan gaat er en zucht van verlichting door Dichterswijk,want dan is er tenminste weer iets minder verloedering.

  2. Domtoren64

    De gemeente zal bij nooit steun kunnen vinden voor dit plan. Gewoon al die tenten dicht. Waarom moeten mensen eigenlijk als een daap over straat lopen en bij die blowende jongeren die ik ken, daar komt geen zinnig woord uit. Volgens mij heeft het College van B&W dit plan bedacht, terwijl zij zelf aan een joint zaten te zuigen.
    Tijd voor een nieuw College dus Utrecht wordt steeds verrotter.

  3. J.G.van der Wurf

    Ook wil ik B.&.W.van Utrecht in herinnering brengen,dat het Gerechtshof in den Haag onlangs vonnis heeft gewezen,waarin de overheid,dus ook de gemeente verplicht wordt gesteld om maatregelen te nemen tegen cannabis rokende mensen die andere mensen hieraan bloot stellen.B.&.W.Utrecht komt er dus niet mee weg om dit op het bordje te leggen van het schoolbestuur.

  4. Ronald

    Als blowen verboden is voor mensen jonger dan 18 jaar, dan is het dus in feite al verboden om te blowen op school…

    JG van der Wurf vergeet te vermelden dat sinds de opening van coffeeshop HI/LO, de mening van de buurt sterk is bijgedraaid en men het erg kan waarderen dat er een vriendelijke beveiliger in hun straat het gevoel van veiligheid vergroot!

  5. J.G.van der Wurf

    Ronald,die z.g.vriendelijke beveiligers waar jij over spreekt zijn cannabis rokende medewerkers in dienst van en betaald door het drugsdistribiutiecentrum en hun gedragingen zijn niet bepaald een voorbeeld voor anderen.Ik beschik over andere feiten.Laat ik het hier maar even bij laten.

  6. David

    @J.G.van der Wurf
    Laten we de cafès ook gelijk allemaal sluiten, heb je veel meer last van.

  7. David

    @J.G.van der Wurf
    Laten we de cafès ook gelijk allemaal sluiten, heb je veel meer last van.

  8. David

    @J.G.van der Wurf
    Laten we de cafès ook gelijk allemaal sluiten, heb je veel meer last van.
    “Ik beschik over andere feiten.Laat ik het hier maar even bij laten.”
    Kom maar op met die feiten dan…

  9. David

    @J.G.van der Wurf

    Kom maar op met die feiten dan…

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).