Ook D66 wil een redelijk terrassenbeleid van de burgemeester

Afbeelding

Het terrassenbeleid in Utrecht. Het was vorige week onderwerp van een blog op DUIC die nogal wat support van de lezers kreeg. Natuurlijk moeten de trottoirs bereikbaar blijven, daar is iedereen het over eens. Ook de horecaondernemers. Maar het blijft mensenwerk en de regel dat iedereen “binnen de pinnen” moet blijven is, hoe redelijk ook, niet altijd controleerbaar.

Personeel van café’s hebben geen ogen in de rug en kunnen derhalve niet alles in de gaten houden. Soms gaat het dus mis. En dat kan leiden tot het intrekken van een terrasvergunnig of erger nog de horecavergunning. De oproep in de blog was: laten we het in Utrecht gezellig houden, laat redelijkheid en de menselijke maat voorrang hebben.

D66 doet een vergelijkbare oproep aan burgemeester Wolfsen. De partij stelt in deze kwestie schriftelijke vragen aan de burgemeester. Hieronder de visie van D66.

“D66 vindt het ontnemen van een terrasvergunning een zeer zware sanctie. D66- fractievoorzitter Klaas Verschuure: ’Handhaving is belangrijk, maar moet ook redelijk zijn. Uiteraard moet de openbare weg vrij zijn voor passanten, in het bijzonder voor minder validen en kinderwagens. In het belang van de veiligheid moeten ook de hulpdiensten te allen tijde makkelijk kunnen passeren. Er moet echter ook oog zijn voor de menselijke maat. Sancties opleggen omdat iemand met zijn stoelpoot over de pin staat, of omdat iemand met zijn glas naast het terras staat gaan wel erg ver. Dat kan niet de bedoeling zijn.’

De sancties voor overschrijding van de terraspinnen lijken niet in verhouding te staan tot de overtreding. Verschuure: ‘Het is buitenproportioneel om een terrasvergunning te ontnemen, als er geen zware overtredingen zijn begaan. Als horecagasten zich deels buiten de pinnen begeven spreken horecaondernemers hun gasten hier over het algemeen goed op aan. Mocht een toezichthouder een gast toch buiten de pinnen aantreffen, zonder dat er sprake is van een ernstige beperking van de doorgang, dan zou er best enige souplesse toegepast mogen worden in de handhaving.”