Je maakt je aan de stadsverwarming gekoppelde huis energiezuinig en zelfvoorzienend en toch moet je aan aan Eneco een enorme rekening betalen om je te laten afsluiten van dit systeem. De PvdA en de ChristenUnie snappen dit niet en willen opheldering van het Utrechts college van B&W.
Vragen over hoge afsluitingskosten stadsverwarming

Wanneer je je huis energiezuiniger maakt met onder andere zonnepanelen, zonneboiler of
warmtewisselaar en geen stadsverwarming meer nodig hebt, is het vreemd dat je voor het afsluiten ervan een enorme rekening krijgt, vinden de fracties.
In het nieuwe Energieplan dat de gemeenteraad twee weken geleden heeft vastgesteld staat onder andere dat er een grote ambitie staat om veel woningen energieneutraal (zogeheten nul-op-de-meter, NOM, woningen) te laten worden. “Gezien de zeer hoge tarieven die Eneco in rekening brengt voor het afkoppelen van een aansluiting kan dit een wezenlijke belemmering worden om woningen te renoveren tot 0-op-de-meter,” stellen de partijen.



