Vrijwilligers bij de ACU gaan gratis voedsel uitdelen aan dak- en thuislozen. Door de coronacrisis is het voor sommige mensen moeilijk om aan voedsel te komen. Met het initiatief Solidarity Food hopen ze iedereen alsnog van voedsel te kunnen voorzien.
ACU begint voedselinitiatief voor dak- en thuislozen

Vrijwilliger Yvo vertelt: “Wij denken dat dit juist voor dak- en thuislozen en ongedocumenteerden een moeilijke situatie is, dus we delen elke avond vanaf zes uur voedsel uit.” Veel locaties waar deze mensen voedsel halen hebben ook te maken met sluitingen door de coronamaatregelen.
“Veel van de mensen die bij ons komen zijn kwetsbaar. Om hun, en ook onszelf, te beschermen hebben we bij de ingang een scherm geplaatst met daarin een doorgeefluik.”
Ook gebruiken de vrijwilligers handschoenen en wordt het werkoppervlak regelmatig gedesinfecteerd. “We krijgen veel goede reacties van mensen op straat. Er wordt ook voedsel en geld gedoneerd, zodat wij alles wat we nodig hebben kunnen blijven kopen.”
De vrijwilligers vragen donateurs ook om een bijdrage zoals houdbare producten als olie of meel, maar het is ook mogelijk dit initiatief financieel te steunen.



