De vrouw die in januari door een agent werd getrapt onder het Bollendak bij Utrecht Centraal, legt zich niet neer bij het besluit van het Openbaar Ministerie om de agent niet te vervolgen. Haar advocaat start een zogenoemde artikel 12-procedure, waarmee het gerechtshof wordt gevraagd te beoordelen of het OM de agent alsnog moet vervolgen. Volgens de advocaat was het gebruikte geweld disproportioneel.
Advocaat van getrapte vrouw vecht oordeel OM over politiegeweld onder Bollendak aan

Het OM maakte afgelopen maandag dat het gebruikte politiegeweld tijdens de veelbesproken aanhoudingen van 26 januari niet onrechtmatig was. Er komt daarom geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de betrokken agenten. Op beelden die veelvuldig op sociale media werden gedeeld, was onder meer te zien hoe een agent een vrouw die het incident filmde een trap gaf.
Niet mee eens
Advocaat Anis Boumanjal, die de betrokken vrouwen bijstaat, kan zich voor wat betreft die trap niet vinden in de conclusie van het OM. Volgens justitie liep de vrouw door een afzetting rond een aanhouding en bleef zij filmen. De agent zou met de zogenoemde afhoudtrap ruimte hebben willen creëren om de aanhouding af te handelen.
Volgens de advocaat laten de beelden echter zien dat het filmen niet kan worden beschouwd als het belemmeren van de aanhouding. Ook zou de vrouw tijdens het incident met een wapenstok zijn geslagen. Boumanjal stelt daarom dat het gebruikte geweld in strijd was met “de beginselen van proportionaliteit en subsidiariteit”.
PERSBERICHT NAV BERICHT OPENBAAR MINISTERIE.
— Anis Boumanjal (@AnisBoumanjal) September 9, 2026
Inzake Bollendakincident (politiegeweld) pic.twitter.com/knDuQ1Inog
Opvallend is volgens de advocaat bovendien dat onderzoek van de Rijksrecherche op onderdelen tot een andere conclusie zou zijn gekomen dan het OM. Daaruit zou volgens hem zijn gebleken dat bij een deel van het optreden wel sprake was van disproportioneel geweld. Het OM zou die conclusie niet hebben gevolgd en zich mede hebben gebaseerd op onderzoek van de afdeling Veiligheid, Integriteit en Klachten van de politie.
Artikel 12-procedure
De vrouw stapt daarom via een artikel 12-procedure naar het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden. Daarmee vraagt zij het hof om te beoordelen of het OM alsnog tot vervolging van de agent moet overgaan.
Een andere vrouw die bij het incident werd aangehouden en eveneens aangifte deed, start zo’n procedure niet. Haar advocaat schrijft dat zij kritiek heeft op de beslissing van het OM, maar zich na bestudering van de onderbouwing “zij het schoorvoetend” bij het besluit neerlegt.



