De Amsterdamsestraatweg is de gevaarlijkste straat van Nederland. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek. Op de Amsterdamsestraatweg in Utrecht gebeurden in 2015 minstens 31 ernstige ongelukken waarbij 35 mensen gewond raakten.
“Amsterdamsestraatweg gevaarlijkste straat van Nederland”

RTL Nieuws baseert deze conclusie na het onderzoeken van 18.000 ongelukken die het ministerie van Infrastructuur en Milieu registreerde. Uit de cijfers blijkt ook dat de twee kruispunten waar de meeste ongelukken gebeurden in 2015 allebei in Utrecht liggen. Het gaat om het kruispunt van het Pascalplein met de Carnegiedreef en de kruising Amsterdamsestraatweg, Marnixlaan en St.-Josephlaan.
Op de website van het nieuwsmedium is te lezen dat omwonenden het geen verrassing vinden dat deze Utrechtse straat als gevaarlijkste uit de bus komt. “Volgens de buurtbewoners rijden auto’s, die er 50 kilometer per uur mogen, op verraderlijke stukken van de straat soms wel 100 kilometer per uur. Omdat het juist lijkt dat de weg breed genoeg is, ontstaan onveilige situaties.”
In een reactie aan RTL Nieuws laat de gemeente weten dat ook zij dit beeld herkennen. Wethouder Van Hooijdonk heeft dan ook aangekondigd dat het gedeelte Amsterdamsestraatweg van het centrum tot aan de Marnixlaan binnenkort een 30 kilometer-zone wordt.



