Bedrijven Lage Weide luiden noodklok over Demkabrug

De Demkaspoorbrug bij Lage Weide. Beeld: Google 3D
De Demkaspoorbrug bij Lage Weide. Beeld: Google 3D

De bedrijvigheid op Lage Weide is toegenomen, maar de bereikbaarheid blijft achter. Dat vinden de bedrijven verenigd in Werkstichting Parkmanagement Lage Weide. Zij luiden nu de noodklok en vragen om een betere bereikbaarheid voor de fiets. Vooral de Demkabrug is namelijk onveilig.

De bereikbaarheid van bedrijventerrein Lage Weide is al jaren onderwerp van gesprek. De gemeente Utrecht gaf vorige week aan dat er 46 miljoen euro beschikbaar is voor nieuwe fietsverbindingen. Er loopt een onderzoek naar plekken in de stad waar nieuwe bruggen en tunnels kunnen komen. Ook voor Lage Weide wordt onderzoek gedaan naar een ‘nieuwe fietsbrug ten noorden van bestaande spoorbrug’.

Werkgelegenheid

De stichting Werkstichting Parkmanagement Lage Weide ziet daarom kansen, maar wil wel dat er snel iets gaat gebeuren. De Demkabrug zou namelijk te onveilig zijn voor het huidige en toekomstige verkeer en wil het onderzoek van de gemeente niet afwachten.

Het bestuur van de stichting stuurt daarom een brief aan de gemeente. “Bereikbaarheid en werkgelegenheid vormen een eenheid, want als sollicitanten ver om moeten fietsen of de route als onveilig ervaren, zullen ze minder snel geneigd zijn om een baan op Lage Weide te accepteren”, schrijft Josien van Breda, directeur van Parkmanagement Lage Weide.

Demka

Op dit moment is Lage Weide per fiets te bereiken via de Demkabrug, de Zuilense Ring, de Hogeweidebrug, via Station Leidsche Rijn en het Lage Weide Viaduct.

De bedrijven op Lage Weide willen dat de situatie bij de Demkabrug zo snel mogelijk wordt aangepakt, want de huidige brug is zo smal dat tegenliggers elkaar moeilijk kunnen passeren. Ook zouden reling, verlichting en opritten niet voldoen aan de eisen en standaarden op het gebied van veiligheid.

Daarnaast wil de stichting dat er een fietspad en oversteek over A2 bij de Zonnebaan-Zuilense Ring komt en een extra fietsbrug over het Amsterdam-Rijnkanaal wordt gebouwd, de Anton Geesinkburg.

Ambitie

De stichting vindt dat het tijd is voor actie. De komende jaren moet het bedrijventerrein uitgroeien tot een plek waar meer studenten voor onderwijs of stage naartoe zullen komen en wordt groei in de logistieke sector en stadsdistributie verwacht.

Van Breda: “Utrecht kan niet zonder Lage Weide als schone motor van de stad. Horeca, winkels en consumenten hebben nu eenmaal spullen nodig. Het aantal fietsbewegingen van en naar Lage Weide en op Lage Weide zelf zal daardoor toenemen.”