De bushalte Adelaarstraat in Utrecht verdwijnt binnenkort van de huidige plek aan de voet van Molen Rijn en Zon. Of en waar de halte terugkeert is de vraag. Bewoners mogen tot en met 13 november kiezen uit twee opties.
De Adelaarstraat wordt onderdeel van ‘Fietsroute om de Noord’, een traject dat tussen de Amsterdamsestraatweg en Biltstraat loopt. Deze route moet ervoor zorgen dat de verkeersdrukte, die de komende jaren vanwege de groei van de stad alleen maar toeneemt, beter wordt verspreid en met name het centrum ontlast.
Fietsroute om de Noord loopt vanaf de Amsterdamsestraatweg over de Herenweg, Kaatstraat, Adelaarstraat, Johannes de Bekastraat, Van ’s-Gravesandestraat, Menno van Coehoornstraat, Alexander Numankade, F.C. Dondersstraat en de Biltstraat. De gemeente is van plan om de fietsers straks zoveel mogelijk voorrang te geven op de route en de Kaatstraat én Adelaarstraat worden ingericht als fietsstraat.
Bushaltes
Op de Adelaarstraat zijn nu ook nog twee bushaltes te vinden; halte Adelaarstraat tussen de Gruttersdijk en Hopakker, en halte Willem van Noortstraat die aan de ene zijde bij de kruising met de Nieuwe Keizersgracht is en aan de andere kant van de weg zo’n 130 meter verderop. “Na overleg met busvervoerder Qbuzz blijkt dat er geen twee bushaltes nodig zijn. De loopafstanden naar de bushaltes zijn klein genoeg voor één bushalte”, schrijft de gemeente.
Er zijn daarom twee varianten gemaakt. Bij de eerste wordt bushalte Adelaarstraat verplaatst richting de splitsing met de Lijsterstraat. “De bushaltes komen dan ongeveer voor supermarkt Odin en Dierenkliniek de Molen”, aldus de gemeente. De halte Willem van Noortstraat blijft op dezelfde pek.
Tweede optie
In de tweede variant verdwijnt de halte Adelaarstraat en komen beide bushaltes van de Willem van Noortstraat aan de kruising met de Nieuwe Keizersgracht te liggen. “Met deze tweede optie zorgen we ervoor dat (bijna) iedereen een bushalte binnen 400 meter heeft en dat de bus zich beter aan de dienstregeling kan houden.”
Omwonenden kunnen tot en met 13 november reageren op dit, maar ook op andere onderdelen uit het plan. Dit kan onder meer tijdens een bijeenkomst op 16 oktober in EKKO.
Gekoppelde berichten

Plannen om Amsterdamsestraatweg en Biltstraat in Utrecht te verbinden als fietsroute
Fietsers moeten straks ‘comfortabel’ en ‘snel’ tussen de Amsterdamsestraatweg en de Biltstraat kunnen pendelen. De…

Vanwege nieuwe fietsroute verdwijnen 60 parkeerplaatsen en zo wil Utrecht de druk opvangen
Vanwege een nieuwe fietsroute door Utrecht verdwijnen er langs het traject zo’n zestig parkeerplaatsen en…
40 Reacties
ReagerenWaarom niet via de Oudenoord, Draaiweg en de Willem van Noordstraat.
Dan kan de fiets snelweg aangelegd worden, in die bus zit hooguit anderhalve paarde kop.
Deze stad wordt steeds meer ingericht voor jonge mensen die kunnen fietsen.
Lekker inclusief.
Mooi zo. Moet maar eens afgelopen zijn met bushaltes in de openbare ruimte. Die nemen alleen maar onnodig plek in. Geef de stad terug aan de fiets en de voetganger. Ga zo door. Op naar een bushalte vrije stad.
Oei. Route om de Noord. Daar gaat mijn “sluiproute” om de drukte van het centrum te vermijden…
Utrecht alleen nog voor mensen die kunnen lopen en fietsen 🥳
Prima plan want deze bushaltes liggen inderdaad bizar dicht bij elkaar.
Maar…leuk zo’n fietsroute maar “voorrang voor fietsers” baart mij zorgen want hoe staat het dan met de oversteekbaarheid voor voetgangers?
Zie de Voorstraat, waar je op sommige momenten nauwelijks kunt oversteken, en de oversteekplaatsen door fietsers gebruikt worden om de hoek af te snijden.
Elke keer als er wordt geroepen dat een herinrichting “meer ruimte geeft voor fietsers en voetgangers” blijkt dat het alleen voordelen heeft voor de fietser en dat de voetganger er bekaaid van af komt. En dat terwijl de voetganger geen stuk blik heeft dat hij/zij ergens moet stallen.
Ik adviseer alle omwonenden om aandacht te vragen voor de oversteekbaarheid van de straat. Zebrapaden en stoplichten worden door fietsers genegeerd, dus er zal iets anders moeten komen.
Begrijp ik het nou goed: wordt er een bushalte de nek omgedraaid om een fietspad aan te leggen? Ruimen we het OV op om de mensen te laten fietsen? Wat een stad, wat een stad. Wat een bestuur, wat een bestuur,
Lijn 1 opheffen lijkt me nog beter. Wordt amper gebruikt
Laat die bus daar lekker stoppen. Zorgt ervoor dat automobilisten langzamer moeten en daarmee gaan omrijden. Dat is weer goed voor de fietser.
Leuker kunnen ze het niet maken , wel moeilijker.
Slechte zaak, er komen meer ouderen die het OV nemen. Of denkt de gemeente hier aan Hanja Maij-Weggen, de oud minister die ten tijde van de strippenkaart zei dat “die bejaarden maar een halte verder moeten lopen” toen de zones waarmee op één strip gereisd kon worden werden verminderd ? En voer de strippenkaart maar weer in, dat digitale geneuzel waarmee je reisgedrag gevolgd kan worden en ook nog eens vervuilend is, vanwege hierdoor volop draaiende datacentra.
Ons geboorte gebied, Koekoeksplein/Adelaarstraat en wij komen er nog wel. Maar wat nu, (wij vrezen het linkse Gemeentebestuur), aan het doen is, is wel een beetje triest. De Adelaarstraat richting W van Noordstraat naar de Kard.. de Jongweg/Eijkmanlaan is nog een mogelijkheid om in ons geboorte gebied te komen. Dit Gebied, ten noorden van de overvolle en slechtbereikbare binnenstad, voor een mindervalide met auto, was nog een mogelijkheid voor bezoek. Parkeren met een auto waarin een rolstoel, is al een drama in Utrecht. Wij snappen niet waar ze mee bezig zijn.
@Rottebert Peermans
😂
Voor iedereen die tegen bushaltes of wat dan ook is. Er komt eens een dag dat autorijden niet meer gaat en dan zul je wensen dat er bushaltes waren en niet op al te grote afstand. Want naar mate wij ouder worden komt er een moment dat lopen heel moeilijk gaat en worden afstanden naar bushalte op 400 meter een opstakel
Wat mij opvalt is dat de route in dit artikel via de Numankade en FC Donderstraat gaat. Laatst las ik dat de route van de Numankade via de Jan van Galenstraat naar de Kardinaal de Jongweg gaat. Ben toch benieuwd welke van de routes het gaat worden?
Ach er zijn ouderen die niet meer kunnen fietsen en geen afstanden kunnen lopen maar dat maakt niet uit in Utrecht, zie buslijn Kanaalstraat. Die al jaren weg is Auto,s weg Openbaarvervoer steeds slechter, wel goed voor belasting betalen
Rottebert Peermans, goed gesproken maar ik kan moeilijk lopen en fietsen kan ik zeker niet meer. Dus bij deze dank u wel dat u de bushaltes dus bussen weg wil hebben. Ik gok dat u nu nog alles kan en hoop dat dat nog lang zo zal blijven maar komt de tijd dat u of misschien uw ouders minder mobiel zijn denk ik dat u er anders over denkt. De auto? Rottebert Peermans deze kan ik met de parkeertarieven in centrum Utrecht niet betalen dus moet ik verder parkeren en heel goed gaan we terug naar de bus. Bedankt Rottebert Peermans.
@wim: nee, dat begrijp je niet goed
Gaat dan het stoplicht er ook eindelijk uit? Bij de rest van de straat kan je gewoon oversteken zonder namelijk….
Het criterium voor de aanvaardbare aanlooptijd naar een bushalte wordt in de woonwijken steeds meer opgerekt. Aantal bussen per uur ook al een drama. Alleen de OV-verbindingen met Uithof en Papendorp zijn in orde.
Het is geen missie meer, het is een religie geworden, die focus op de fietser.
Lijn 1 nauwelijks gebruikt? Hij zit regelmatig propvol, zeker in het weekend.
De halte Adelaarstraat ligt inderdaad dichtbij de halte Willem van Noortstraat, maar een heel eind van de eerstvolgende halte in de richting van het centrum (Sint Jacobstraat). Dus een beetje meer die richting uit verplaatsen lijkt me een goed idee.
Zou jammer zijn, is een handige halte om onderweg nog even snel langs de Jumbo te gaan.
Wat een gekke route om eigenlijk als je vanaf de Adelaarstraat komt. Is het niet handiger om de route Koekoekstraat, Weerdsingel te nemen en dan door de Gildstraat te gaan om zo via de Veeartsenijstraat bij het einde van de Biltstraat uit te komen?
@ Voetganger .. Dank u wel, namens een andere voetganger…dit klopt helemaal.
Gemeente Utrecht ( en met name mevr. Van Hooijdonk) leest u mee ?
De voetganger komt er steeds beroerder van af in deze stad!!!
Openbaar vervoer is voor ouderen en mensen slecht ter been. En, net als automobilisten, willen we natuurlijk helemaal niet in ons socialistisch/progressieve ideaalbeeld van de Fietsnatie. De reis is het doel, niet de bestemming, zo zeg ik altijd. Autorijden, scooteren, met het OV en bereikbaar zijn doen ze maar in Nieuwegein.
Ja er moeten oudejaars activiteiten, cultuurpaleisjes en andere onzin projecten gesubsidieerd worden en dat geld kan niet aan bushaltes uitgegeven worden. Zo stelt ons progressieve groen 66 haar prioriteiten. Benieuwd wat de subsidie aan ‘t Hoogt vertaald in bushaltes is.
Wat grappig dat alle bejaarden hier boos zijn dat er misschien een bushalte weggaat. Mensen, de omwonenden mogen KIEZEN wat er gaat gebeuren. De gemeente luistert dus naar wat de bewoners willen.
Ik sluit me aan bij Rottebert Peermans. Een goede zaak. Bussen nemen onevenredig veel ruimte in beslag in de stad. Weg met die lelijke blikken. U gaat maar lopen, met de fiets of met de trekschuit. En anders kruipt u maar.
Zin in de toekomst!
Het opheffen van een halte heeft er voor gezorgd dat ik al 10 maanden binnen zit…
Geert degene die er wonen hebben de bus w.s niet nodig, mensen in de straten erachter ook gevraagd.Zo ging het in de Kanaalstraat ook, door driedubbel parkeren daar waar niet op gehandhaafd werd was de makkelijke weg buslijn opheffen, zodat ouderen zoals mijn moeder waar lopen naar Vleutenseweg te ver was afhankelijk werd van vervoer auto kinderen .Nu staan overal fietsen op de stoepen zodat wandelen met rollator al een probleem is
Heerlijk zo,n egoïstische fietstas , waarmouderen alleen nog goed zijn voor belasting betalen
@ Geert, ja luisteren naar omwonenden en referendums uitvoeren kennen wij inmiddels wel. De gemeente trekt toch het eigen plan.
@ Laura… 10 maanden binnen? Maakt u zichzelf zo afhankelijk van de bus? Dan bent u behoorlijk zielig vind ik.
@Geert
De gemeente luisterd niet naar de mensen dat weet iedereen , behalve jij.
Vandaar dat ze van inspraak avonden , waar men het idee van kreeg om mee te beslissen , informatie avonden hebben gemaakt .
Er ligt een plan wat uitgewerkt moet worden en daar wijkt de gemeente niet van af , want opdracht.
Daarom zie je ook vaak de schijnbewegingen van de gemeente.
@ Sj
Licht toe.
@w , regelmatig is de bus vrijwel vol dus begrijp ik je niet.
@ Geert 😂
@ Cas en Pee leggen uit hoe het wel gaat.
@ Mathijs
Niet iedereen heeft een sociaal netwerk of geld voor een taxi nu de ouderen bus wordt wegbezuinigd. Wat is dat toch tegenwoordig met het gebrek aan inlevingsvermogen, zeg ☹️
Ga je lekker Mathijs ?
Niet iedereen heeft evenveel keuzes en sommige mensen hebben na alle bezuinigingsrondes zo goed als niets meer te kiezen.
Kom, kom zeg, Het OV maakt 4% van de Utrechtse mobiliteit uit. Peanuts. Zelfs voetgangers zijn belangrijker. De OV dwang van Lot van Hooijdonk is volledig mislukt. Dit is slechts een klein stapje.
Wat is het alternatief?
Andere steden zijn al lang bezig met gericht vervoer met mini bussen. Komt in het UGL denken niet op. Burgers dragen eigen verantwoordelijkheid. Yes, GL is gewoon een liberale partij. Alle onzin argumenten van de anoniemen hier ten spijt. Innovatie voor mobiliteit komt in het jargon van de Klucht Van Utrecht niet voor; los het zelf maar op. Mark Rutte zou er trots op zijn. Zie ook het debacle met de parkeer app.
Utrechters zijn het volledig met het liberale denken van GL eens ; Wij maken zelf wel uit wat en hoe we doen.
Kwaliteit, stabiliteit en veiligheid zijn van ondergeschikt belang in het linkse denken in Utrecht. Droomdenken, losgeslagen van de werkelijkheid, is de knoet waaronder Utrechters zuchten.
@toinie: hahahahaha minibusjes?
Waar dan?
Wat een gezeur over de anonieme , net of namen wat zeggen,Naam en e-mailadres bij redactie bekend, dus hoezo anoniem