Folie op ramen van stadhuis in Utrecht moet voorkomen dat omwonenden gefilmd worden Folie op ramen van stadhuis in Utrecht moet voorkomen dat omwonenden gefilmd worden

Folie op ramen van stadhuis in Utrecht moet voorkomen dat omwonenden gefilmd worden

Folie op ramen van stadhuis in Utrecht moet voorkomen dat omwonenden gefilmd worden
Foto: Robert Oosterbroek
Op enkele ramen in de raadszaal van het stadhuis in Utrecht is folie geplakt zodat omwonenden niet onbedoeld in beeld komen tijdens een livestream. RTV Utrecht constateerde eerder dit jaar dat tijdens een raadsvergadering niet alleen de politici die aan het woord zijn worden gefilmd, maar ook de overburen.

Op enkele ramen in de raadszaal van het stadhuis in Utrecht is folie geplakt zodat omwonenden niet onbedoeld in beeld komen tijdens een livestream. RTV Utrecht constateerde eerder dit jaar dat tijdens een raadsvergadering niet alleen de politici die aan het woord zijn worden gefilmd, maar ook de overburen.

Naar aanleiding van het artikel van RTV Utrecht over de kwestie schreef heeft de lokale fractie van het CDA schriftelijke vragen ingediend. “Het artikel stelt dat de gemeente met de livestream in strijd met regelgeving handelt, omdat je volgens die regels alleen mag uitzenden wat strikt noodzakelijk is voor het doel van de stream”, stelt Hessel Stellinga van de partij.

In een reactie op de vragen bevestigt het college dat zij in overtreding is als er ‘zonder grondslag’ personen herkenbaar in beeld komen. Ook wisten de eigenaren van de panden rond het Stadhuis niet dat hun vastgoed in beeld kwam.

Uit een steekproef van 25 uur filmmateriaal is volgens de gemeente echter niet gebleken dat er personen herkenbaar in beeld zijn gekomen. “Maar we kunnen niet uitsluiten dat dit op een ander moment wel is gebeurd.” Om er in de toekomst zeker van te zijn dat niemand in beeld komt is besloten folie op een deel van de ramen te plakken, waardoor het probleem volgens het college is weggenomen.

9 Reacties

Reageren
  1. Geenstijl@Utrecht

    Het is ook altijd wat met de gemeente Utrecht, kost natuurlijk weer lange vergaderingen om te beslissen voor de juiste folie.

  2. Wim

    Van geen probleem een probleem maken en dan onnodige kosten maken ,, want hoeveel kost dit weer.

  3. deGroot

    Misschien op het moment van een vergadering met livestream tijdelijk een kamerscherm neerzetten. Die kun je ook nog op andere plekken gebruiken en als ze van stof zijn misschien ook nog goed voor de akoestiek.

  4. Ton

    @ Wim
    Wat dat kost ? Een paar tientjes?
    Van geen probleem een probleem maken, dat doe je dan zelf.

  5. W.

    @Wim: een rol raamfolie kost een paar euro

  6. Wim

    De rol kost niets ja maar arbeidsloon voor de plakkers hakt er stevig in want daar moest natuurlijk een expert voor worden ingehuurd

  7. Wim

    De kosten van de rol is niet bepalend voor de kosten maar de kosten van de experts die ingehuurd zijn kosten een vermogen want eigen personeel doet dit niet

  8. Utrechtvoorutrecht

    @Wim Bied je aan, want er is natuurlijk geen facilitaire dienst in het stadhuis. Maar aangezien je altijd gratis commentaar geeft én het altijd bij het juiste eind hebt, lijk je de beste kandidaat om dit te regelen. Dank!

  9. Nina

    @Utrechtvoorutrecht
    Ik zou zeggen Wim heeft het idee aangebracht en nu doe jij de uitvoering? 😃

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).