Foto’s: historische perronkappen Utrecht Centraal krijgen nieuw leven op Berlijnplein

Afbeelding

Perron 9 van het oude Utrechtse Centraal Station komt weer tot leven op het Berlijnplein in Leidsche Rijn. Vandaag werden de historische perronkappen door wethouder Geldof onthuld.

De negentiende-eeuwse gietijzeren stationsoverkapping van Perron 9 op Utrecht Centraal is als overkapping van een evenementenhal geplaatst op het Berlijnplein. De perronkappen zijn in plaats van achter elkaar tegen elkaar aan gezet zodat een vierkante hal ontstaat van 30 bij 35 meter. Perron 9 is geen opstapplek meer voor treinreizigers maar een plek voor bijvoorbeeld een markthal of voor openlucht muziek- en theatervoorstellingen.

Foto’s: Arjan den Boer. Een 360 graden panoramafoto is hier te zien.

Foto-01 01: Perron 9 op het verder nog lege Berlijnplein op het dak van de A2.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 02: Toespraak van Cees de Vries, regiodirecteur van ProRail.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 03: Wethouder Kees Geldof onthult het naambord door doek te verwijderen.

Foto-04 04: De naam van de markt- en evenementenhal luidt: Perron 9, genoemd naar spoor 8-9 van Utrecht CS waar de perronkappen vandaan komen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 05: Pepijn Zwanenberg (GroenLinks), een van de gemeenteraadsleden die zich heeft ingezet voor het behoud van de perronkappen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 06: De kappen hebben de originele kleuren uit 1894 gekregen, zoals ook te zien op station Den Bosch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 07: Een van de twee informatieborden over de historie van de perronkappen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 08: Onder de oude perronkappen op het nieuwe plein.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 09: De decoratieve gietijzeren zuilen uit 1894 zijn goed zichtbaar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 10: Station Leidsche Rijn Centrum, gezien onder de perronkappen door.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 11: De perronkappen vanaf de zijde van de spoorlijn, zoals ze ook uit de trein zichtbaar zijn.