De NS is op zoek naar een naam voor de achtergebleven hoogwerker op station Utrecht Centraal. DUIC schreef in april vorig jaar over de hoogwerker die al maanden op het station stond te verstoffen. Wat bleek? De hoogwerker kon niet meer naar buiten toen de hal af was. Inmiddels heeft de hoogwerker een permanente plek gekregen in Utrecht Centraal.
Naam gezocht voor de ‘vergeten hoogwerker’ in station Utrecht Centraal

De hoogwerker bleek beter geschikt voor het zware werk in de stationshal dan een kleiner model. De NS besloot daarom om een permanente stek in de Utrechtse stationshal te maken voor de hoogwerker.
De NS vindt het een mooie aanleiding om de hoogwerker een naam te geven en vraagt om de beste suggesties in te sturen via Twitter of Facebook. Op maandag 9 juli wordt bekend welke naam met stickers op de zijkant wordt aangebracht. De winnaar vergaart eeuwige roem en mag uiteraard bij de doop aanwezig zijn.
Corné werkt op station Utrecht Centraal als adviseur techniek. Hij is verantwoordelijk voor het bouwkundig onderhoud aan het station en maakt veel gebruik van de hoogwerker. “Het is een stuk goedkoper dan steeds een hoogwerker in en uit de stationshal te takelen”, aldus Corné. Hij overlegt ook met andere partijen in het stationsgebied, of zij ook gebruik van de hoogwerker willen maken. “Een soort modern carpoolen met een hoogwerker dus, dat is nog duurzamer ook.”



