Uittips: dit is de komende dagen te doen in Utrecht

Afbeelding

Een nieuwe week betekent ook nieuwe uittips. DUIC zette weer zeven leuke evenementen op een rij om dit weekend en de dagen erna te doen!

Week tegen Eenzaamheid

‘Kom erbij!’ Onder dit motto worden circa 60 activiteiten georganiseerd om Utrechters te verbinden, en om het onderwerp eenzaamheid bespreekbaar te maken. Samen eten met BuurtBuik, kaartjes maken in de Graffitituin en natuurwandelingen met Stichting Gezond Natuur: iedereen is welkom.

Waar: Verschillende locaties in de stad Wanneer: Woensdag 23 september t/m woensdag 30 september Prijs: Gratis, sommige activiteiten tegen een kleine vergoeding

Tekst loopt door onder foto

ComedyCloud

Wie zin heeft om te lachen, kan donderdag 24 september in Tivoli van stand-up comedy komen genieten. Zowel comedians van het Utrechtse Comedyhuis als gastcomedians staan deze avond paraat, met scherpe observaties en vooral veel humor.

Waar: TivoliVredenburg Wanneer: Donderdag 24 september, 20.30 uur Prijs: 17 euro, 10 euro met U-pas

Tekst loopt door onder foto

Utrecht Science Week

Ook de wetenschap opent haar deuren. Door middel van lezingen, interactieve workshops en rondleidingen zijn er talloze mogelijkheden om iets te leren, of je nu wel of geen student bent. Kom erachter hoe je eigen immuunsysteem eigenlijk werkt, bezoek een vaccinfabriek of verdiep je in een duurzame economie op de dag van de Duurzaamheid.

Waar: Utrecht Science Park Wanneer: Vrijdag 25 september t/m zondag 4 oktober
Prijs: Gratis

Tekst loopt door onder foto

Utrecht Science Park (Seth Carnill)

Buurtmarkt Jacobikerk

Deze buurtmarkt is niet alleen hét excuus om je zolder op te ruimen, het is ook een fijne plek om elkaar, in het kader van Burendag, te ontmoeten en op zoek te gaan naar leuke koopjes. Daarnaast wordt er zelfgebakken eten verkocht, waarvan de opbrengst naar gezondheidszorg in Nepal zal gaan.

Waar: Jacobikerk, Utrecht Wanneer: Zaterdag 26 september, 10.00 tot 14.00 uur Prijs: Toegang is gratis. Ook deelname als verkoper is gratis

Tekst loopt door onder foto

(W.J. Iseger (Utrechts Archief))

A Different Note – Festival voor een goed doel

Ieder jaar organiseert A Different Note een festival voor een ander goed doel. Dit keer gaat de hele opbrengst naar Stichting Leergeld Utrecht, zodat kinderen uit gezinnen die het minder breed hebben mee kunnen doen aan school-, sport- en cultuuractiviteiten. A Different Note maakte het programma samen met studenten van de HKU. Er is live muziek in allerlei stijlen en meer.

Waar: Steck/Tuincafé Noordertuin Wanneer: Zaterdag 26 september, 15.00 tot 01.00 uur Prijs: 26,50 euro (regulier) – 5,00 euro (kinderen) – 17,50 euro (student)

Tekst loopt door onder foto

Burendag 2026

Utrecht viert de grootste Burendag ooit. Door de hele stad organiseren Utrechters hun eigen activiteiten. De hele dag staat in het teken van iets doen voor elkaar en de buurt. Zo organiseert Stadsklooster Utrecht een klusdag. Een volledig overzicht is te vinden op de website van Burendag.

Waar: Verschillende locaties in de stad Wanneer: Zaterdag 26 september Prijs: Gratis

Tekst loopt door onder foto

Burendag Utrecht Science park 202 (Jeannette Schols)

Cava, Ostras & Jamón

Mis je de zomer al? Deze zondag kan er op zijn Spaans getafeld worden op de Cervecería Boulevard. Een feestje met oesters, Spaanse ham en cava die onbeperkt wordt bijgeschonken. Een goede reden om een hele middag met je ‘amigos’ op het terras te blijven zitten.

Waar: Cervecería Boulevard Wanneer: Zondag 27 september, 15.00 tot 17.30 uur Prijs: 32,50 euro