De NS speelt sinds deze week een omroep af op station Utrecht Centraal waarmee reizigers worden opgeroepen om zich te verspreiden over het perron. Het is de nieuwste maatregel tegen de drukte bij sporen 5 en 7.
Nieuwe omroep op station Utrecht Centraal: ‘Loop je even door’

Reizigers die regelmatig bij sporen 5 en 7 komen kennen de enorme drukte tijdens de ochtend- en avondspits. Vanaf deze plek vertrekken onder andere de treinen naar Amsterdam Centraal en Schiphol.
De NS laat weten dat de perrons inderdaad druk kunnen worden, maar door de reizigers beter te spreiden gaat het al een stuk rustiger aanvoelen. Veel mensen zouden namelijk vlakbij de (rol)trappen blijven staan.
Daarom klinkt er sinds deze week de volgende oproep door de speakers: “Loop je even door, dan is er ruimte voor iedereen.” Op deze manier hoopt de NS dat reizigers zich beter gaan verspreiden. Deze septembermaand is de aller drukste periode voor de NS ooit.



