Dinsdag opnieuw NS-staking, ook in Utrecht rijden geen treinen

Utrecht Centraal. Archieffoto DUIC.
Utrecht Centraal. Archieffoto DUIC.

NS-medewerkers leggen dinsdag opnieuw hun werk neer. Na de landelijke staking van vrijdag ligt ook divandaag het treinverkeer van de NS in heel Nederland plat. De cao-onderhandelingen met de vakbonden lopen tot nu toe op niets uit.

In eerste instantie zou de staking alleen plaatsvinden in grote delen van Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant. Zondag voegde de Vakbond voor Machinisten en Conducteurs (VVMC) daar ook delen van Noord-Holland aan toe.

Dat betekent dat de staking in de hele Randstad plaatsvindt. De NS liet weten daarom “geen betrouwbare dienstregeling” te kunnen bieden. “Het stakingsgebied is te groot geworden, bijna alle treinen rijden door dit gebied”, schrijft de NS. “Landelijke impact is onvermijdelijk. NS betreurt de gevolgen voor de reizigers.”

De staking begint dinsdag om 04.00 uur en duurt 24 uur. Er rijden nog wel een aantal internationale treinen. Ook blijft er tijdens de stakingsdag treinverkeer tussen Amsterdam en Schiphol.

‘Eerlijk loon’

De staking geldt voor alle NS-medewerkers, meldt VVMC. Daar valt bijvoorbeeld ook kantoorpersoneel en personeel op de perrons onder. VVMC is de grootste vakbond op het spoor. Samen met vakbonden FNV en CNV wordt morgen actiegevoerd.

“NS doet tot nu geen enkele poging om onze eisen voor een eerlijk loon en betere werkomstandigheden in te willigen”, zegt Wim Eilert, vakbondsbestuurder VVMC. “Wij zijn genoodzaakt om opnieuw actie te voeren. Wij vragen reizigers om begrip en roepen de NS op om met een serieus en eerlijk voorstel te komen.”