De aangekondigde demonstratie van Extinction Rebellion op de A12 op zaterdag 25 april kan niet plaatsvinden

De A12 ten zuiden van Utrecht
De A12 ten zuiden van Utrecht

De aangekondigde demonstratie van Extinction Rebellion op de A12 op zaterdag 25 april kan niet plaatsvinden. Dit hebben burgemeester Sharon Dijksma, de politie en het Openbaar Ministerie besloten. De demonstranten krijgen een andere locatie aangewezen en automobilisten wordt aangeraden die dag niet met de auto te gaan.

“Het demonstratierecht is een groot goed in Utrecht, maar een blokkade van de A12 brengt onacceptabele risico’s met zich mee”, zegt Sharon Dijksma. Het verkeer in en rondom Utrecht zou vast komen te staan, mede door geplande werkzaamheden aan de A2 en de verwachte vakantiedrukte. “Dat zou ertoe kunnen leiden dat ambulances en brandweerwagens niet op tijd bij mensen in nood kunnen aankomen. Ook is het levensgevaarlijk voor de demonstranten zelf én voor andere weggebruikers als de snelweg wordt betreden.”

Alternatieve locatie

Om de demonstranten de gelegenheid te geven hun demonstratierecht uit te oefenen, is een alternatieve locatie aangewezen. “Ik roep de demonstranten dringend op om daar gebruik van te maken en niet alsnog de snelweg te betreden”, aldus Dijksma.

Als alternatieve locatie is de rotonde Waterlinieweg-Laagravenseweg onder de A12 aangewezen. Automobilisten worden deze dag alsnog aangeraden om de fiets of het openbaar vervoer te nemen op 25 april.