Hogeschool Utrecht stopt met TikTok, risico te groot

Afbeelding

De Hogeschool Utrecht (HU) stopt met het gebruik van TikTok. Dit volgt op een advies van de Vereniging Hogescholen, meldt Trajectum, het blad van de HU.

De aanleiding is dat er zorgen zijn over privacy, veiligheid en publieke waarden. De controverse rond het Chinese platform speelt al langer; zo zouden ze persoonsgegevens verzamelen die mogelijk in China terechtkomen. Voor een onderwijsinstelling blijkt dat risico te groot om te negeren.

Niet alleen het officiële account van de HU verdwijnt, maar ook alle TikTok-accounts die aan de hogeschool zijn gelinkt. Zo hebben verschillende opleidingen hun eigen account, die zullen nu ook opdoeken. 

Via TikTok bereik je jongeren snel en direct, zegt marketing- en communicatiedirecteur Wim van der Pol van de HU tegen Trajectum. Volgens hem is het wegvallen van het platform geen groot probleem: andere sociale media kunnen dat gat prima opvangen. “Het is alleen minder makkelijk om onze doelgroep te bereiken.” Bovendien werd TikTok volgens hem al minder vaak gebruikt dan voorheen.