De Loobrug in Utrecht is per direct afgesloten voor autoverkeer. Dat komt doordat er schade aan de fundering is. Het is onduidelijk wanneer dat probleem is opgelost.
De gemeente houdt bij wat de staat van de brug is. Zo wordt er gemeten of onderdelen van de brug bewegen. Dat blijkt nu het geval te zijn. “Uit onze meting is nu gebleken dat de brug blijvend beweegt.” Er is ook schade aan de fundering, en daarom is de brug niet meer begaanbaar voor auto’s.
Lange termijn
De gemeente zegt te onderzoeken of het mogelijk is om de brug toch weer gedeeltelijk open te stellen. “We onderzoeken of dit op korte termijn mogelijk is.” Wanneer de problemen met de brug geheel zijn verholpen, is onduidelijk. “We gaan ervan uit dat dit langere tijd gaat duren”, zegt de gemeente.
Mogelijk wordt de brug vervangen of versterkt. Tot die tijd moeten automobilisten de borden volgen voor omleidingen. Fietsers en voetgangers kunnen wel het water over. Zij maken gebruik van een andere, naastgelegen brug.
6 Reacties
ReagerenZe doen er echt ook alles aan om het de automobilist het zo moeilijk mogelijk te maken om je met de auto in Utrecht verplaatsen!!!! Ik weet nu al dat dit jaren gaat duren.
@ van Dam
Nee hoor, de brug is in 2024 al vervangen. Ah nee, dat was een wensdroom van de gemeente uit 2022.
Van Dam
Wat zou u er van vinden als de brug zou instorten terwijl u er op rijdt.
Dan krijgt de gemeente de schuld van achterstallig onderhoud.
Minimaal jaar of 3 schat ik zo in. Heerlijk! Kunnen fietsers eindelijk veilig oversteken bij de F12.
@ W Is de weg kwint. Nú letterlijk, figuurlijk al eerder.
Ik zou het fijn vinden als de afsluiting en omleiding al eerder aangegeven konden worden. Nu moest ik een heel eind terugrijden. Dus graag een extra set borden bij de rotonde bij Veldhuizen komende vanaf de A12 en vanuit Vleuterweide.