Zowel het anti-immigratieprotest als de tegendemonstratie zondag in Utrecht zijn rustig verlopen. Burgemeester Sharon Dijksma had uit vrees voor wanordelijkheden een deel van de stad aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Er zijn uiteindelijk drie mensen gearresteerd.
De deelnemers van het anti-immigratieprotest spraken af op het Stationsplein. Vanaf daar liepen ze, onder begeleiding van veel agenten, naar Park Paardenveld. Het ging om ongeveer dertig demonstranten.
Op de Catharijnekade vlak voor het park werden ze allemaal één voor één gefouilleerd. Na ongeveer een uur besloten ze weer te vertrekken. Bij het vertrek werden de demonstranten opnieuw door agenten begeleid.
Tekst loopt door onder afbeelding

Tegendemonstratie
Iets verderop, in het Moreelsepark, was een tegengeluid te horen. Op deze plek stonden ongeveer honderd mensen.
Er zijn tot slot drie mensen aangehouden. Volgens een woordvoerder van de politie is een persoon opgepakt omdat deze vuurwerk bij zich had in het veiligheidsrisicogebied en twee personen zijn gearresteerd voor belediging van agenten.


Gekoppelde berichten
Utrechtse binnenstad komende zondag veiligheidsrisicogebied: ‘Ernstige vrees voor wanordelijkheden bij demonstraties’
Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, heeft in een brief aan de gemeenteraad kenbaar gemaakt ‘ernstige…
Komende zondag ‘antifascistische mars’ gepland in Utrecht; rechtse demonstratie geannuleerd
De actiegroep Internationale Socialisten Utrecht heeft samen met andere groeperingen, waaronder Antifa, de Dolle Mina’s…







9 Reacties
Reageren30 bruinhemden… 😂
Blijkt maar weer hoe klein die groep feitelijk is. Maar wel alle sociale media kapen..
Wat een treurigheid. Maar goed, recht op demonstratie. Hopelijk is iedereen voldaan huiswaarts gekeerd met het gevoel echt impact te hebben gemaakt.
Als je impact wil hebben, steek dan je handen uit de mouwen en doe wat nuttigs voor de samenleving. Met gezichtsbedekking rondlopen en oneliners eruit gooien tussen gelijkgestemden is volstrekt zinloos.
Extreem rechts: 30 mensen, met joints en alle teksten in het Engels. Dus dat is de cultuur die ze verdedigen: geen Nederlandse taal en openlijk drugs gebruiken. Wie neemt dit serieus?
@Tja. Klopt, dacht het ook toen ik de anti activisten in het Moreelsepark zag.
Agossie, @realist
Allemaal in het zwart, was er een begrafenis of zo ?
@W, wie de bal kaatst….
Er is plek genoeg voor vluchtelingen.
Er moet een oplossing komen voor uitgeprocedeerden, veiligelanders en mensen die geen identiteitskaart bij zich hebben. Zij houden jarenlang een plek bezet die bedoeld is voor een vluchteling.
Je kunt voor deze mensen ook deugdelijke opvang tegelen in de regio waar ze vandaan komen.