Ontwikkelaar KondorWessels Projecten (KWP) houdt zich volgens de gemeente Utrecht niet aan de prijsafspraken die met de gemeente zijn gemaakt. Appartementen in blok A en B van het project Wilhelminawerf in de Merwedekanaalzone worden daardoor veel duurder dan de gemeente voor ogen had.
Ontwikkelaar Merwedekanaalzone houdt zich niet aan prijsafspraken woningen; Gemeente Utrecht beraadt zich op stappen

KWP heeft de gemeente in december 2016 met een brief geïnformeerd over de huurprijzen voor blok A en B, maar biedt de appartementen nu toch duurder aan dan toen was afgesproken. KWP zegt tegen de gemeente ‘zich niet gebonden te voelen aan de destijds gecommuniceerde huurprijzen’. De belegger voelt zich daarom vrij om zelf het huurprijsniveau te bepalen.
De gemeente zegt ‘onaangenaam verrast’ te zijn dat KWP zich niet aan de afspraken houdt. “Voor de gemeente zijn de huurprijzen uit de brief van 6 december 2016 van grote betekenis, gezien de behoefte aan meer betaalbare woningen in onze stad. We hebben KWP daar dan ook nadrukkelijk op aangesproken”, schrijft het college in een brief aan de gemeenteraad.
Tekst gaat verder onder afbeelding
Vervolgstappen
Gesprekken tussen de gemeente en KWP hebben volgens het college nergens toe geleid. De eerste woningen in de Wilhelminawerf worden inmiddels te huur aangeboden. De gemeente berekende dat de huurprijzen circa 15 procent hoger liggen dan de prijzen uit de brief van 2016. Appartementen van 41 vierkante meter worden aangeboden vanaf 850 euro.
KWP laat vrijdagochtend aan DUIC weten het niet met de gemeente eens te zijn. “Wij zijn van mening dat wij ons wel aan de afspraken houden. Verder geven wij geen commentaar.” De gemeente zegt zich te beraden op de te nemen vervolgstappen. “In eerste instantie zal dat in ieder geval een bestuurlijk overleg met de directie van KWP zijn.”
PvdA-raadslis Bülent Isik is niet blij met het nieuws: “Hoe kan dit nou weer gebeuren? Wij hebben afspraken gemaakt met het college. Twee jaar geleden waarschuwde ik al dat dit soort problemen zich kunnen voordoen.” Isik noemt deze ontwikkeling een zeer ongewenste situatie, hij maakt zich vooral zorgen omdat dit geen incident is volgens hem. “Het is ondertussen een trend geworden en dat is zeer ongewenst.” Isik gaat een debat aanvragen: “Ik wil weten hoe dit kon gebeuren, of het college dit nog kan terugdraaien en welke concrete maatregelen er genomen worden om te voorkomen dat dit zich nog een keer kan herhalen.”
Verbaasde reacties
De huizenprijzen in de Merwedekanaalzone zorgen al langer voor verbaasde reacties. Zo zorgden de eerste prijzen van koophuizen voor onrust en gaf de wethouder al eens toe dat de plannen niet goed genoeg gestuurd zijn door de gemeente.



