Vervoersbedrijven Transdev en Keolis willen per 2026 weer vaker gaan rijden in Utrecht. Een goed idee, zegt het college van burgemeester en wethouders (B&W), al zijn er wel nog steeds zorgen over het personeelstekort. Als dat wordt opgelost, moet onder andere de Uithoflijn in het weekend een vaste lijn worden.
De plannen van Transdev en Keolis zijn al in april van dit jaar gepresenteerd aan het college van B&W. Beide vervoerders zeggen meer dan een tiende van hun huidige dienstregelingsuren aan te kunnen bieden in het nieuwe jaar. Dat betekent dat er mogelijk vaker lijnen gaan rijden.
Uitbreidingen
Zo zouden er idealiter extra lijnen komen vanuit Houten naar het Utrecht Science Park, en vanuit Nieuwegein-Rijnhuizen langs de Merwedekanaalzone. “Ook is er sprake van een uitbreiding van het nachtnet op donderdagnacht”, schrijft het college. Ook de Uithoflijn moet in 2026 een vaste lijn in het weekend worden.
Dat de Uithoflijn een vaste lijn wordt, is al langer de wens van de gemeente Utrecht. De gemeente had eerder al bij de provincie gevraagd om de tram toch in het weekend te laten rijden, zodat mensen dan gebruik kunnen maken van de P+R op het Utrecht Science Park. Ook zou lijn 22 gebruikt kunnen worden door supporters om naar de Galgenwaard af te reizen.
Het college zegt nu het volgende: “Wat ons betreft zijn we het punt van onderzoek
gepasseerd en zien we vanaf 2026 de tram standaard in de exploitatie opgenomen.”
Personeelstekort
Voordat het zover is, moet er alleen nog wel meer personeel worden aangenomen, zegt het college. Volgens hen kan dat een uitdaging zijn, omdat vervoerders Transdev en Keolis eerder juist minder gingen rijden, onder andere vanwege personeelstekort. “Zeker het beschikbaar hebben van voldoende personeel is in de afgelopen jaren een opgave gebleken”, zeggen zij. Bovendien gaat Transdev met elektrisch vervoer rijden, maar het is niet zeker of er wel voldoende laadinfrastructuur is in de stad.
In het najaar van 2025 moet meer bekend worden over de invulling van het openbaar vervoer in Utrecht. In september dit jaar stellen de Gedeputeerde Staten de vervoersplannen vast. In december moet er vervolgens een definitief plan liggen.
Gekoppelde berichten

Gaat de Uithoflijn straks ook in het weekend rijden? De gemeente Utrecht hoopt van wel
De gemeente Utrecht heeft aan de provincie gevraagd om tramlijn 22 de hele week te…

Tramhaltes Uithoflijn worden toch niet deze zomer vernieuwd, maar volgend jaar
De tramhaltes op de Uithoflijn zouden deze zomer vernieuwd worden, maar dat gaat niet door.…

Tramhaltes op Uithoflijn in Utrecht worden komende zomer vernieuwd
De tramhaltes langs het spoor dat vanaf Vaartsche Rijn naar het Utrecht Science Park loopt…
10 Reacties
ReagerenIn 46 minuten vanuit De Meern naar de Uithof. En met de auto in 22 minuten, done! En met de fiets 44 minuutjes. Als we nou in Tokyo zouden wonen, okay. Maar come on gemeente Utrecht, we hebben het OV van een provincie dorpje, kan echt niet meer. Je moet écht in 25 minuutjes van zuid naar noord of oost kunnen. Onacceptabel. En dan moet je Rijnenburg nog gaan bouwen ook.
Zijn de bezoekers van de patiënten in de ziekenhuizen niet meer afhankelijk van een bus die in het weekend ook minder rijd en ook ver moet omrijden verder hoop dat lijn 120 naar de Bijlmer weer over de straatweg gaat rijden en lijn 3 naar het Jaarbeursplein gaat rijden omdat het overstappen naar andere lijnen veel soepeler gaat
Succes. Het kabinet wil bezuinigen op OV; en de sector heeft moeite om personeel te recruiteren en/of vast te houden.
moet weer gvu heten: Gemeentelijke vervoersbedrijf/(ven Utrecht. .. Weg met die privatisering. Vervoer, gezondheidszorg etc is louter een staatsaangelegenheid
Het zal in het weekend misschien wat minder druk zijn dan op de foto. Hoeveel reizigers maken in het weekend geen gebruik van de Uithof P + R met als reden dat de tram niet rijdt?
Mooi. Nu nog een behoorlijke tram door de stad.
Misschien wordt het tijd om te gaan investeren in zelfrijdende trams? Er zijn al vele trams en treinen in de wereld die zelfbesturend zijn door middel van sensoren en waar een enkele operator op afstand kan ingrijpen als er iets niet goed gaat. Dan hebben we ook geen last meer van te weinig personeel en kan de tram in principe 24/7 gaan rijden.
Personeelstekort? Misschien een beter rooster maken voor het personeel en arbeidsvoorwaarden. Wordt het misschien ook socialer.
@ OVdrama: Wat dacht je van Zuid (Nieuwegein-Vreeswijk) naar Noord (Utrecht Centraal). Afstand van ongeveer 11 KM. Scooter 18 minuten, fiets 35 minuten, auto moet je niet willen: OV… Laat maar.., want er rijdt 2 maanden geen bus. Van deur tot deur ga je er meer dan een uur over doen.
Echter: Rotterdam Blaak – Berkel Westpolder (11 KM): 20 minuutjes met een prachtige metro!
@ov drama: zoals je in het artikel hebt kunnen lezen, gaat niet de gemeente hierover maar de provincie.
Overigens is gaan wonen in de meern een keuze.