Politie denkt te weten waar lichaam Anne Faber is

De Mobiele Eenheid is veelvuldig ingezet bij de zoektocht naar Anne Faber
De Mobiele Eenheid is veelvuldig ingezet bij de zoektocht naar Anne Faber

De politie denkt te weten waar het lichaam van Anne Faber is. Op basis van onderzoeksinformatie kwam woensdagavond laat een ander gebied in beeld dan  waar eerder die dag gezocht was.

Dit gebied, in de omgeving van het Nulderpad in de gemeente Zeewolde, werd in de nacht van woensdag 11 op donderdag 12 oktober afgezet. Daar werd één specifieke plek gevonden waar vermoedelijk het lichaam van Anne verborgen is.

Het gebied is afgezet en forensische experts doen nader onderzoek. Dit onderzoek gebeurt zorgvuldig om geen sporen te vernietigen en zal langere tijd in beslag nemen.

Sinds de vermissing van Anne Faber op 29 september is er op meerdere plekken gezocht naar de Utrechtse vrouw. De zoektocht richtte zich eerst op een gebied nabij Huis ter Heide. Daar werd de jas, gevolgd door de fiets en tas van Anne gevonden.

Op maandag 9 oktober werd Michael P. gearresteerd. Hij zat een gevangenisstraf van twaalf jaar uit voor twee verkrachtingen van minderjarige meisjes en enkele overvallen. In het kader van die straf was hij geleidelijk aan het terugkeren in de samenleving. Hij zat de afgelopen maanden in forensisch psychiatrische kliniek Altrecht Aventurijn in Den Dolder. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning van Anne.

Na zijn arrestatie breidde het zoekgebied snel uit. Er werd gezocht rondom de kliniek en uiteindelijk ook in de voormalige woonplaats van de verdacht Zeewolde. De politie liet weten dat ‘nieuwe onderzoeksinformatie’ hier aanleiding voor was.

Update 14.40: De 27-jarige Michael P. die verdacht wordt van betrokkenheid bij de vermissing van Anne Faber blijft 14 dagen langer vastzitten. Hij werd vandaag voorgeleid bij de rechter-commissaris van de rechtbank Midden-Nederland. Die besliste dat er op dit moment voldoende verdenking tegen de verdachte is om hem langer vast te houden.

Lees alles over de vermissing van Anne Faber in ons dossier.

Wie is verdachte Michael P. in zaak Anne Faber?