Note to Anne-Fleur: Nooit ‘kom dan’ tegen een agent zeggen #introweken pic.twitter.com/0sWQ7SjHYW
De studenten die dinsdagavond betrokken waren bij de ongeregeldheden in park Paardenveld zouden het personeel van horecagelegenheid Roost aan de Singel hebben lastiggevallen. Ze werden meerdere keren gewaarschuwd door de eigenaar en toen de politie arriveerde wilden de aanwezigen nog steeds niet vertrekken. Daarna werden ze met ‘hardere hand’ aangepakt.
Update: studentenvereniging Veritas reageert op aanwezigheid van leden bij ongeregeldheden.
De eigenaar van Roost aan de Singel, Sidney Rubens, vertelt dat er meerdere disputen van de studentenvereniging Veritas in het park zaten. “De groep gebruikte voortdurend onze faciliteiten. Als dat allemaal netjes gebeurt, dan kan dat. Ze hadden echter dermate veel gedronken dat ze heel vervelend werden.”
Rubens wil benadrukken dat de studenten geen gasten waren van Roost aan de Singel. “We hebben ze geen drank geschonken, ze zaten in het park, maar ze kwamen wel te pas en te onpas ons toilet gebruiken. Uiteindelijk begonnen ze ook vervelend te doen tegen ons personeel.”
Rubens is meerdere malen op de groep afgestapt. “Ik heb gezegd dat ze zich moeten gedragen, dat het zo niet langer kon doorgaan. Maar nadat ik ze voor de derde keer gewaarschuwd had begonnen ze onaangename dingen te zeggen. Ik heb toen de politie gebeld.”
Arrestaties
De politie laat weten dat ze de studenten gevraagd hebben om te vertrekken. “Dat weigerden ze en na twintig minuten praten, restte ons niets anders dan hun vertrek te vorderen.” De groep zou nog altijd niet geluisterd hebben. “Daarna zijn we overgegaan tot optreden en daarbij zijn drie aanhoudingen verricht voor onder andere openbare dronkenschap.” De politie heeft meerdere malen de wapenstok gebruikt.
De politie laat weten over het algemeen begrip te hebben voor drinkende studenten. “De studenten horen bij de stad en daar houden we ook rekening mee. Het is ook onze rol om te zorgen dat de stad voor iedereen leefbaar is, zowel voor studenten als voor inwoners.”
De politie laat echter weten dat ze soms ook moeten optreden en dat mensen dan moeten meewerken. “Als ze dat ook niet doen, rest ons geen optie dan over te gaan tot aanhouding en als men hierbij verzet pleegt of niet meewerkt, kan het voorkomen dat wij geweld moeten toepassen.”
Studentenvereniging Veritas laat weten later vandaag met een persverklaring te komen.