Rijen bij Open Monumentendag, 25.000 bezoekers in Utrecht Rijen bij Open Monumentendag, 25.000 bezoekers in Utrecht

Rijen bij Open Monumentendag, 25.000 bezoekers in Utrecht

Rijen bij Open Monumentendag, 25.000 bezoekers in Utrecht
Voor de ingang van De Inkpot stond zaterdagmiddag een rij van een uur lang.
De Open Monumentendag heeft afgelopen zaterdag weer een hoop bezoekers getrokken. In Utrecht zijn 25.000 bezoeken gebracht aan een monument. Dat is ongeveer net zoveel als vorig jaar. Vooral de gebouwen die niet iedere dag te bezichtigen zijn, waren populair.

De Open Monumentendag heeft afgelopen zaterdag weer een hoop bezoekers getrokken. In Utrecht zijn 25.000 bezoeken gebracht aan een monument. Dat is ongeveer net zoveel als vorig jaar. Vooral de gebouwen die niet iedere dag te bezichtigen zijn, waren populair.

In Utrecht deden 93 monumenten mee. Het populairste monument was de Inktpot, het hoofdkantoor van ProRail en tevens het grootste bakstenen gebouw van Nederland. Omdat het als kantoor gebruikt wordt, opent het gebouw zijn deuren maar eens in de vijf jaar. Daardoor stond het bij veel mensen op het lijstje. De rij strekte zich uit vanaf de ingang, om de hoek tot aan park Nieuweroord.

Het Muntgebouw aan het Merwedekanaal trok ook veel bezoekers. Het gebouw waar vroeger contant geld werd geslagen deed dit jaar voor het eerst mee. De afgelopen jaren is het gerenoveerd, al was het wel open als horecalocatie. Ook Slot Zuylen werd volgens de organisatie goed bezocht. Buitenplaatsen zijn tijdens Open Monumentendag altijd populair als plek voor een wandeling.

De rij voor de Inktpot.

6 Reacties

Reageren
  1. Realist

    Vietnamese loempia’s, oliebollen, een kek knuffelbeestje, het nieuwste technologische snufje of een kijkje in een gebouw, mensen staan daar maar te staan in steeds langere rijen..

  2. Mo

    Er waren ook bijzondere huizen in de binnenstad te bewonderen, zoals op de Nieuwegracht en de Fundatie van Renswoude. Beide waren interessant en de drukte viel erg mee. Wat is het toch een leuk initiatief elk jaar weer.

  3. EJB

    Gezien de (te) overweldigende belangstelling zou De Inktpot best wat vaker ter bezichtiging moeten kunnen worden opengesteld.

    Eventueel tegen betaling; zodat met de inkomsten daarvan het triest ogende en verwaarloosde plantsoen aan de voorzijde kan worden gerenoveerd. Dan kunnen ook die lelijke en veel te grote bomen, die het zicht op De Inktpot ontnemen, worden verwijderd. Ik neem aan dat De Parade over de jaren ook al het nodige aan inkomsten heeft opgeleverd om zulks mogelijk te maken.

  4. Ed.

    Ach, (heel)vroeger stonden er rijen voor de draaibrug als die open stond …

  5. Pauline

    Ik denk niet dat de inkomsten van de Parade ten goede komen aan ProRail. Zeker gezien het feit dat de grond voor de Inktpot eigendom is van de gemeente. Dus klachten over het plantsoen mogen daar ook naar toe.

  6. Golden Ghost

    De Inktpot is zeker de moeite waard. Daar ben ik 5 jaar geleden geweest. Ook toen rijen buiten. Volledig te begrijpen overigens dat ze maar eens in de 5 jaar mee doen.

    Ik vind het ook wel erg leuk dat niet alle gebouwen elk jaar mee doen. Dan zitten er elk jaar wel een paar verassingen tussen het aanbod.

    Villa Jongerius was dit jaar mijn hoogtepunt, en ik kijk alweer uit naar volgend jaar.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).