De 174 jaar oude drogisterij Woortman op de Neude is een gemeentelijk monument. De nieuwe eigenaar moet daarom het interieur grotendeels behouden. Dat zegt wethouder Rachel Streefland donderdagavond in de Utrechtse gemeenteraad.
Drogisterij Woortman op de Neude in Utrecht sluit na 174 jaar voorgoed de deuren. Eigenaar Hans Rijkhof (86) is door ziekte gedwongen te stoppen, en een opvolger is er niet. Daarmee verdwijnt een van de laatste speciaalzaken uit de stad.
Romi Leever (PVDA) vroeg wethouder Rachel Streefland daarom of de drogisterij van historische waarde is en of het interieur en de uitstraling behouden moeten blijven. Streefland was het daar volledig mee eens en benadrukte dat het pand sinds 1998 een gemeentelijk monument is, waarbij ook het interieur beschermd is. De eigenaar mag daarom de uitstraling en vaste onderdelen van het interieur niet zomaar aanpassen.
De erfgoedafdeling van de gemeente overlegt al met de eigenaar, die volgens Streefland de waarde van het pand erkent. De wandkasten en mogelijk de toonbank moeten blijven staan, maar losse kasten en potten vallen buiten de bescherming. Streefland vertrouwt erop dat de eigenaar hier goed mee omgaat.
Gekoppelde berichten

Einde van een tijdperk; Drogisterij Woortman in Utrecht sluit na 174 jaar de deuren
Drogisterij Woortman op de Neude in Utrecht sluit na 174 jaar voorgoed de deuren. Eigenaar…
21 Reacties
ReagerenNou, dan wens ik de nieuwe kroegbaas veel succes. Dat zal hij nodig hebben.
Zou mooi zijn als daar een weer drogisterij komt ipv de zoveelste horecazaak.
Goed dat Woortman gaat stoppen, want deskundige drogisten hebben we meer dan genoeg in de stad. Wat we echt nodig hebben is meer horeca, liefst met een concept. En dan zal er ongetwijfeld heel verantwoord worden omgegaan met dit beschermde pand, want zorgvuldigheid zit diep in de genen van de horecacowboy…
Haha @ Wim. Helaas de tragische waarheid.
Toch fijn dat je een wethouder iets kunt vragen in plaats van zelf even checken.
Geweldig nieuws. Deze zaak moet intact blijven. Een historisch stukje Utrecht. Hier wordt ik vrolijk van.
Onder het gipsplaten plafond zit een prachtig monumentaal geschilderd plafond. Woortman behouden graag. Plafond weer vrijmaken graag.
Wat ontzettend jammer, dat deze nostalgische en oergezellige winkel weggaat. Maar zo blij, te lezen, dat het interieur behouden blijft. Wellicht een idee voor Slamat in de Zadelstraat, om hier een tweede filiaal te vestigen. Of van de winkel een drogisterijmuseum maken. Ik hoop van harte, dat deze unieke winkel snel een waardige opvolger krijt, en wens Mijnheer Rijkhof samen met de andere werknemens veel sterkte toe in de toekomst, want ook zij zullen de winkel zeker missen.
Wat ontzettend jammer, dat deze nostalgische en oergezellige winkel weggaat. Maar zo blij, te lezen, dat het interieur behouden blijft. Wellicht een idee voor Slamat in de Zadelstraat, om hier een tweede filiaal te vestigen. Of van de winkel een drogisterijmuseum maken. Ik hoop van harte, dat deze unieke winkel snel een waardige opvolger krijt, en wens Mijnheer Rijkhof samen met de andere werknemers veel sterkte toe in de toekomst, want ook zij zullen de winkel zeker missen.
Onder t gipsplaten plafond zit een prachtig monumentaal beschilderd plafond. Graag vrijmaken. Graag woortman behouden.
Hahaha, veel succes! Ik zie twee mogelijke scenarios.
“Oeps, sorry, ik wist niet dat het behouden moest blijven.”
of
“Boehoehoe, de horeca heeft het al zo moeilijk, en met al die concurrentie hier op de Neude kan ik echt geen winst maken als ik de tent niet helemaal kan inrichten zoals ik wil. Gemeente, wilt u astublieft een uitzondering maken voor mij, want zo kan Utrecht niet bruisen!”
“Nou vooruit dan maar meneer de HorecaHuiler, want horeca en een bruisend Utrecht vinden we belangrijker dan erfgoed”.
We gaan zien welk scenario het gaat worden.
Ach, met een beetje geld kunnen zelfs gemeenteraden overgehaald worden om monumenten om te zetten tot horeca.
Met een subsidie van 50 k ( de huur per jaar )zou het zomaar in enen een museumwinkel kunnen worden/blijven
Beste optie, maak een combinatie met het Kruideniers Museum, Apotheek museum bijvoorbeeld.
Wel restaureren want het is binnen een afgetrapte bende inmiddels.
Wat jammer dat ze moeten stoppen! Prachtige winkel en mensen. Veel sterkte.
Onder het gipsplaten plafond zit een prachtige monumentale geschilderd plafond. Graag vrijmaken en graag Woortman behouden. Is Utrechts monument.
Dat is goed nieuws, dank gemeente!
@ss: ik dacht dat jij vond dat de gemeente zich alleen moest bezighouden met plantsoenen.
Dus of ss is tot betere inzichten gekomen, of iemand anders heeft de duictrolrol SS overgenomen
Al die mensen hier die het niet kunnen hebben dat Woortman verdwijnt kunnen natuurlijk een stichting opzetten om een drogist middenin het centrum levensvatbaar te houden. Iedere maand wat van je eigen geld erin, blijft het die oergezellige winkel behouden. Wat houd je tegen?
….ben vroeger nog verliefd geweest op de dochter van Woortman…;-)