Het Jaarbeursplein in Utrecht krijgt van 8 tot en met 26 december een schaatsbaan. Tijdens het stadsevenement ‘U on Ice’ kunnen bezoekers elke dag schaatsen lenen. Ook zijn er schaatsen beschikbaar om te lenen.
Naast de ijsbaan zijn er verschillende winterse activiteiten, zoals curling. Naast de ijsbaan van 30 bij 15 meter – met slingerroute – komt een pop-up wintereiland met zitplekken en een terras. Hier kunnen bezoekers zich opwarmen met chocolademelk, glühwein of een kom snert. De schaatsbaan is doordeweeks van 12.00 tot en met 20.00 uur open. In het weekend kunnen bezoekers al vanaf 10.00 uur op het ijs terecht.
‘U on Ice’ is een initiatief van de ondernemers rondom het Jaarbeursplein en de Graadt van Roggenweg, met steun van Ondernemersfonds Utrecht. Vorig jaar verzorgden zij ook de ijsbaan op het Jaarbeursplein.

Ken jij de verhalen achter Catharijne? Gerard Aaftink brengt een boek uit over het onderbelichte stadsdeel en is – in samenwerking met DUIC – een crowdfunding gestart om de productie van het boek te realiseren. Ben je nieuwsgierig naar de rijke geschiedenis van Catharijne en wil je een nieuw beeld van Utrecht? Steun dan de crowdfunding en reserveer ‘Catharijne op een kantelpunt’
Gekoppelde berichten
Gratis schaatsen in december op het Jaarbeursplein in Utrecht
Er komt een tijdelijke kerstmarkt met een schaatsbaan op het Jaarbeursplein. Het is een initiatief…
2 Reacties
ReagerenEen plaats om te vermijden
Is het dit jaar dan wél een schaatsbaan met echt IJS?!
Ik ging er vorig jaar met mijn kinderen naartoe, maar we kwamen er tijdens het betreden van de baan erg snel achter dat het gewoon stukken PLASTIC waren, waarop je met echte schaatsen maar moest proberen enigzins vooruit te komen zonder je nek te breken.
Ijzer op plastic dat werkt dus helemaal niet, gek he! Het was werkelijk onmogelijk en gevaarlijk. Waardeloos initatief op deze manier.
Dan komt er een partij met het idee bij het Ondernemersfonds. “Hey, we willen graag een schaatsbaan neerzetten op het jaarbeursplein, maar dan van plastic. Kunnen jullie even wat geld inschieten?
Ja hoor Top idee!
Ik begreep dan ook snel, waarom er maar 4 mensen aanwezig waren.