De Utrechtse fracties van de SP en GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het stadsbestuur na het bericht dat er monumentale panden te koop staan in Utrecht. De partijen willen duidelijkheid voor huurders en zien de opbrengst graag ten goede komen aan sociale huur.
Vragen SP en GroenLinks over verkoop monumentale panden: ‘Investeer opbrengst in sociale huur’

De plannen mogen volgens indieners van de vragen geen gevolgen hebben voor zittende huurders. “Bovendien dient de opbrengst van de verkoop van het monumentale bezit van Stadsherstel Midden-Nederland in ieder geval ten goede te komen aan de sociale huur, ook in de Binnenstad en omgeving”, aldus de SP en GroenLinks.
SP-fractievoorzitter Tim Schipper: “Vooral de binnenstad en de buurten daaromheen zijn de afgelopen twintig jaar onbetaalbaar geworden voor veel Utrechters. Lage en middeninkomens moeten niet alleen maar aan de rand van de stad weggestopt worden. De opbrengst van de verkoop van deze dure monumentale panden zou gebruikt moeten worden voor de bouw en het onderhoud van meer betaalbare en sociale huur in en rond de binnenstad.”
Daarnaast wil Schipper dat een stichting zoals Stadsherstel deze panden overneemt en niet ‘een of andere gehaaide investeringsmaatschappij’. “Het Utrechts erfgoed mag niet worden verkwanseld.” GroenLinks raadslid Pepijn Zwanenberg zegt de verkoop niet tegen te kunnen houden, maar het wel ongewenst te vinden. “Het is voor ons van belang dat huurders de keuzevrijheid en de mogelijkheden hebben om ook in de binnenstad van Utrecht te wonen. Deze plannen lijken verder bij te dragen aan de toenemende segregatie in onze stad. Utrecht moet juist een stad voor iedereen zijn en daarom vinden wij dat opbrengst van de verkoop geïnvesteerd moet worden in sociale huur in de binnenstad.”



