FC Utrecht supporters lopen in corteo naar Galgenwaard FC Utrecht supporters lopen in corteo naar Galgenwaard

FC Utrecht supporters lopen in corteo naar Galgenwaard

FC Utrecht supporters lopen in corteo naar Galgenwaard
Start corteo op Ledig Erf. Foto: Luuk Beckers
Een groep van naar schatting zo’n 700 a 800 FC Utrecht-supporters verzamelde zich donderdagavond op het Ledig Erf. Vanuit hier liepen ze in corteo naar een uitverkochte Galgenwaard om Utrecht aan te moedigen tijdens de cruciale wedstrijd tegen HŠK Zrinjski Mostar.

Een groep van naar schatting zo’n 700 a 800 FC Utrecht-supporters verzamelde zich donderdagavond op het Ledig Erf. Vanuit hier liepen ze in corteo naar een uitverkochte Galgenwaard om Utrecht aan te moedigen tijdens de cruciale wedstrijd tegen HŠK Zrinjski Mostar.

De sfeer zat er goed in tijdens de corteo. De supporters droegen massaal fakkels en zongen liederen terwijl ze via de Venuslaan en de Rubenslaan naar het stadion liepen.

Corteo op de Venuslaan. Foto: Luuk Beckers

Europa League of Conference League

De terugwedstrijd tegen HŠK Zrinjski Mostar is van groot belang, omdat de winnaar van het tweeluik in de Europa League terechtkomt in plaats van de Conference League. FC Utrecht won de uitwedstrijd in Bosnië en Herzegovina met 0-2, waardoor de Domstedelingen een goede uitgangspositie hadden om door te stoten naar de groepsfase van de Europa League.

Kortgezegd zal FC Utrecht bij winst, gelijkspel of een nederlaag met maximaal één doelpunt verschil doorgaan naar de groepsfase van de Europa League. Lukt dat niet, dan wordt er verlenging en een eventuele strafschoppenserie gespeeld als HŠK Zrinjski Mostar na 90 minuten met twee doelpunten verschil voorstaat, of zullen de Domstedelingen bij een nederlaag van minimaal drie doelpunten verschil veroordeeld worden tot de groepsfase van de Conference League.

De loting van beide Europese toernooien vindt op vrijdagmiddag 29 augustus om 13.00 uur plaats. Het speelprogramma dat volgt uit de loting wordt uiterlijk zondag gedeeld door de UEFA.

Start corteo op het Ledig Erf. Foto: Luuk Beckers
Fans op Herculesplein. Foto: Luuk Beckers
De rook kondigt de komst van de Utrecht-supporters aan. Foto: Luuk Beckers

Gekoppelde berichten

13 Reacties

Reageren
  1. Bennie

    Zullen wel weer huilie huilie doen die linkse griezels met al dat rook .

  2. carlo

    Nou, als het klimaatdemonstranten zouden zijn dan zouden ze massaal zijn opgepakt- deze mensen blokkeren massaal de wegen, steken vuurwerk af, maken dat er overal politie op de been was voor eventuele escalatie en ze worden helemaal de hemel in geprezen.

  3. Steve

    @carlo, ga lekker terug naar het Zuiden.
    Volgens mij vier jij daar carnaval.
    Hele dorpen en steden geblokkeerd.
    Daar hoor je toch ook niks over?
    Wij zijn FC Utrecht jochie.
    Wij zijn trots op onze club en stad pik.
    En wij hebben de Europa League gehaald.
    Dus voorlopig nog veel corteo’s.
    Wen er maar aan jochie.

  4. Willem

    Oh, en daar mag je niks van zeggen hè @Steve? Want voetbal is ‘n vrijbrief voor alles, nietwaar jochie?

  5. Realist

    @Carlo. Sinds wanneer worden klimaatdemonstranten opgepakt?

  6. Boogschutter

    ‘Corteo’ is hier het deftige woord voor ‘optocht’ wat op zichzelf weer een eufemisme is voor wat je hier ziet.

  7. buurtbewoner

    vermaak voor de dommen van de samenleving

  8. W

    Ach ach ach. Wat was het weer leuk. Njet. Mafjoekels. Dit heet verstoring van de openbare orde.

  9. JR

    Ik kan er met mijn pet niet bij.
    A. Sowieso dat dit kan plaatsvinden.
    B. Dat DUIC meent dit als een smeeractie te moeten typeren.

  10. wil

    @REALIST: is dit serieus?? rechtse nepnieuws wordt steeds brutaler

  11. Henk

    Ha @ JR

    Smeeractie? Sfeeractie bedoel je neem ik aan…

  12. Nina

    Dit om het vuurwerkverbod te compenseren?

  13. W

    Was weer erg leuk. Gezellig een biertje op het ledig erf. Alles goed verlopend en goed georganiseerd. Uiteraard met toestemming van de gemeente.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).