Bezorgdheid over autotunnel onder Westplein | De Utrechtse Internet Courant Bezorgdheid over autotunnel onder Westplein | De Utrechtse Internet Courant

Bezorgdheid over autotunnel onder Westplein

Bezorgdheid over autotunnel onder Westplein

Bewoners van Lombok hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de verbouwingen rondom het Westplein. Volgens hen was het in eerste instantie de bedoeling om een tunnel onderlangs te maken en is er door budgettaire redenen nu sprake van de bouw van een autoweg op ‘maaiveld’ niveau.

Onder leiding van Lombok Centraal tekenden al verschillende mensen een petitie voor een autotunnel onder het Westplein door. Volgens Lombok Centraal: “Dreigt de gemeente steeds verder af te wijken van de plannen die uit Visie A van het Referendum voortvloeien: geld dat voor het Lombokplein, de Westpleintunnel, of de Bevaarbare Leidscherijn was gereserveerd, is nu al gebruikt voor gaten in de begroting”.

In de petitie nemen de bewoners van Lombok het volgende standpunt in:

– 15.000 Auto’s op maaiveld niveau is teveel. De Westpleintunnel is noodzaak.
– Kop van Lombok verruimt stadshart & aantrekkelijke toegangspoort naar oude binnenstad.
– Behoud van de panden op de van Sij[pemsteijnkade, pas ze in.
– Centrum, Corio en NS de lusten Lombok en West de lasten, dat moet anders!
– Plaats voor voetgangers, fietsers, hoogwaardig openbaar vervoer en weinig auto’s.

Daarbij maakten ze het volgende filmpje:

4 Reacties

Reageren
  1. pauline Laumans

    Gezond verstand vereist hier een tunnel, mede gelet op milieu eisen, zoals geluidsoverlast, stankoverlast en fijnstofproblematiek.

    Verder ook omdat Utrecht een LEEFBARE LEUKE stad moet blijven.

    De huidige politieke blunders en financieel mismanagement maken dat steeds vaker paard achter de wagen gespannen wordt en Utrecht een nare stad aan het worden is, waar wonen en werken de gezondheid schaadt.

  2. Robb

    Komt allemaal door de jaarbeursmaffia. Die eisen nieuwe wegen en betalen er niets voor.

  3. iFreek

    Het zou zonde zijn als de tunnel vervalt en daarmee de verbinding tussen Lombok en het stationsgebied. De Jaarbeurs lijkt inderdaad wel te krijgen wat ze willen (grote fly-over bij 24 oktoberplein), maar de Utrechter krijgt niets.

  4. Ronald van Voorthuizen

    De mensen van Lombok Centraal overdrijven het ook wel:
    Er komt heus geen ‘autoweg’, dat zou wel sensationeel zijn, maar met een bijbehorende snelheid van 100km/h natuurlijk helemaal niet passen binnen de bebouwde kom.
    En daarnaast ligt de weg in een bak en dus niet op maaiveldniveau, tenzij dat maaiveld ook in een bak ligt.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).