Coffeeshop Blow opent binnenkort de deuren op Lage Weide in Utrecht Coffeeshop Blow opent binnenkort de deuren op Lage Weide in Utrecht

Coffeeshop Blow opent binnenkort de deuren op Lage Weide in Utrecht

Coffeeshop Blow opent binnenkort de deuren op Lage Weide in Utrecht
Archieffoto
De dertiende coffeeshop van Utrecht opent binnenkort de deuren in een pand aan de Elektronweg op bedrijventerrein Lage Weide. In 2022 lag er al een plan om een cannabiszaak op deze plek te openen, maar na bezwaren van ondernemers uit de buurt is dat plan aangepast.

De dertiende coffeeshop van Utrecht opent binnenkort de deuren in een pand aan de Elektronweg op bedrijventerrein Lage Weide. In 2022 lag er al een plan om een cannabiszaak op deze plek te openen, maar na bezwaren van ondernemers uit de buurt is dat plan aangepast.

In 2010 heeft de gemeente bepaald dat er in Utrecht maximaal zeventien coffeeshops mogen zijn. Dat aantal is nooit bereikt sinds de invoering. Omdat het aantal inwoners van de stad groeit, heeft de raad het college eind vorig jaar via een motie opgedragen dit maximumaantal te verhogen naar twintig. Rond diezelfde tijd is de vergunning verleend voor de drive-through coffeeshop de Griffioen en naar verwachting opent coffeeshop Blow binnenkort de deuren aan de Elektron.

Blow is de eerste coffeeshop aan de westzijde van het Amsterdam-Rijnkanaal en kan daardoor de wijken Leidsche Rijn en Vleuten-de Meern bedienen. “De coffeeshop is de derde die zich vestigt op een bedrijventerrein, na coffeeshop Gallery Colorado en coffeeshop de Griffioen”, schrijft het college van B&W in een brief aan de raad.

Bezwaren

In 2022 lag er ook al een plan om een coffeeshop te openen aan de Elektronweg. Verschillende ondernemers van het bedrijventerrein waren daar niet blij mee. In een persverklaring, aangevuld met een in scène gezette foto van een gewapende overvaller, werd gewaarschuwd voor ripdeals en onveilige situaties voor vrouwen.

Na bezwaren is dat plan aangepast. Zo is nu bijvoorbeeld afgesproken dat de beveiligers van zowel coffeeshop Blow als Griffioen rondes door de buurt maken en daarbij ook potentiële overlast- of hangplekken in de gaten houden.

Blow komt aan de Elektronweg 38 in het pand van een voormalig las- en montagebedrijf. Wanneer de deuren precies opengaan, is niet bekend.

Gekoppelde berichten

9 Reacties

Reageren
  1. Pierrot

    Het is toch vreemd dat een overheid die beweert roken te ontmoedigen omdat het bewezen slecht is voor de gezondheid, coffeeshops faciliteert. Je zou toch dezelfde terughoudendheid moeten verwachten.

  2. Wim

    Roken is toch niet goed voor de gezondheid, canibas wel??

  3. Twan

    Hoezo is dat vreemd Pierrot? Het is juist heel goed dit, omdat pure wiet roken helemaal niet ongezond is, wat zeg zeg ik, zelfs medicinale werking heeft. Tabak roken is iets totaal anders – en dat is inderdaad bewezen ongezond.

  4. Wittie boi

    De overheid is toch de dealer,want je mag alleen verkopen als je koopt van de overheid.ik wil ook een drive in wiet blow openen.

  5. Geenstijl@Utrecht

    Een blow in de morgen, is een dag zonder zorgen …

  6. Peter

    Weten jullie wat pas vreemd is? Dat alcohol, een alom geaccepteerde harddrug, vrijuit te verkrijgen is en tot sociale norm verheven is. Denk daar maar eens over na.

  7. Katja

    Alle coffeeshops naar Lage Weide.

  8. Len

    Nee, poffertjes, die zijn ongezond.

  9. Steve

    @Katja, is dat dichterbij voor jou?

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).