De Projectorganisatie Stationsgebied (POS) studeert momenteel op de mogelijkheid om een nieuwe Mariabrug te maken door het oude viaduct deels te renoveren. Dit maakte de organisatie afgelopen vrijdag bekend tijdens een periodiek persgesprek. Het grote voordeel van de plannen is, dat er veel sneller een goede definitieve fietsverbinding kan komen, zonder verkeersoverlast te veroorzaken zoals nu het geval is ter hoogte van Vredenburg. Dit jaar wordt namelijk ook begonnen met de bouw van de Rabobrug die in 2013 waarschijnlijk in gebruik genomen kan worden.
De Mariabrug is een van de onderdelen van het zuidelijke singelherstel. Hoewel nu het plan ligt om dat zuidelijke deel pas in fase 2 te gaan aanpakken, is de Mariabrug toch onderdeel van fase 1. In fase 1 wordt de singel hersteld tussen Paardenveld en Mariaplaats. POS kiest er voor om renovatie te onderzoeken om tijdwinst te halen en verkeersoverlast te beperken. Of er ook kostenvoordelen aan zitten is nog niet zeker. ‘Renovatie is vaak duurder’, aldus Hutschemaekers, hoofd projectorganisatie. ‘Maar we hebben natuurlijk veel geleerd van het werk aan het viaduct bij Vredenburg.’ Bij het renoveren zou de bak van de Catharijebaan gesloopt worden en de vloer onder worden verwijderd. De funderingspalen onder het wegdak van het viaduct kunnen blijven zitten. Het zou overigens alleen gaan om het viaduct in het verlengde van de Mariaplaats en niet om het deel bij het Moreelsepark. Dat gaat sowieso verdwijnen. Er is echter wel één nadeel: het huidige Mariaplaats-viaduct ligt niet op de beoogde singelcontour, maar iets ernaast. In de komende maanden wordt uitsluitsel gegeven over de haalbaarheid van de plannen.
Eerder al deed de Wijkraad Binnenstad haar beklag bij de POS over voorstellen om te komen tot een bezuiniging van 3 miljoen euro bij het herstel van de Catharijnesingel. In die voorstellen zouden bij een aantal bruggen aanpassingen in het ontwerp plaatsvinden, wat zou leiden tot een versobering.
Bron: www.bouwpututrecht.nl
1 Reactie
Reagerenxxx