Nieuwe benoemingen in RvT Universiteit Utrecht | De Utrechtse Internet Courant Nieuwe benoemingen in RvT Universiteit Utrecht | De Utrechtse Internet Courant

Nieuwe benoemingen in RvT Universiteit Utrecht

Nieuwe benoemingen in RvT Universiteit Utrecht

Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Halbe Zijlstra heeft prof. Dr. Emmo Meijer benoemd tot voorzitter van de Raad van Toezicht (RvT) van de Universiteit Utrecht (UU). Dat meldt de universiteit in een bericht op haar website. Meijer was sinds juni vorig jaar lid van de Raad van Toezicht. Tevens werd prof. Dr. Wim van de Donk door Zijlstra benoemd tot lid van de RvT. Hij is sinds oktober 2009 commissaris van de koningin van Noord-Brabant.

Meijer volgt Rien Meijerink op die per 1 januari dit jaar opstapte uit onvrede met de benoeming van Jan van Zanen tot de RvT. Meijer vervulde diverse functies in research en business management bij DSM en daarna bij Unilever, waar hij verantwoordelijk werd voor R&D en is Corporate Director R&D van FrieslandCampina. Daarnaast is hij onder meer buitengewoon hoogleraar Bio-organische chemie bij de TU Eindhoven, waarmee de Universiteit Utrecht een strategische alliantie vormt. Wim van de Donk werd in 1999 benoemd tot hoogleraar Maatschappelijke Bestuurskunde aan de Universiteit van Tilburg (UvT).Van 2004 tot en met 2009 was hij voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). Van de Donk studeerde Bestuurskunde aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. In 1997 promoveerde hij cum laude over de rol van Informatie- en Communicatietechnologie (ICT) in politieke besluitvorming, waarvoor hij de G.A. van Poeljejaarprijs ontving.

De Raad van Toezicht bestaat naast Meijer en Van der Donk nu uit mr. Niek Jan van Kesteren (algemeen directeur VNO-NCW), drs. Caroline Princen (lid Raad van Bestuur ABN AMRO), en mr. Jan van Zanen (burgemeester gemeente Amstelveen).

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).