Utrecht krijgt drie nieuwe flitspalen

Archieffoto
Archieffoto

In Utrecht komen drie extra flitspalen om de verkeersveiligheid in de stad te verbeteren. Twee in Kanaleneiland en één in Overvecht. De flitspalen moeten hard rijden en door rood rijden tegengaan.

De komst van de drie nieuwe flitspalen brengt het totale aantal in Utrecht op negen. De palen in Kanaleneiland komen op de Beneluxlaan bij de kruising met de Van Heuven Goedhartlaan en op de Beneluxlaan ter hoogte van de Bernadottelaan. In Overvecht gaat het om de aansluiting van de Humberdreef op de Einsteindreef.

Op deze plekken wordt relatief vaak door rood gereden en wordt te hard gereden. De gemeente is nog in gesprek met de politie over maatregelen op de Waterlinieweg, waar de maximum snelheid ook vaak wordt overschreden.

Ongevallen

Het aantal ongevallen op gemeentelijke wegen in Utrecht nam in de eerste helft van 2019 opnieuw af, zo blijkt uit de halfjaarlijkse voortgangsrapportage verkeersveiligheid. Het gevoel van onveiligheid onder bewoners daalt echter niet. Naast de flitspalen zet de gemeente ook snelheidsdisplays in om te voorkomen dat automobilisten te hard rijden.

DUIC stelde al eens de vraag: waarom staan er niet veel meer flitspalen in Utrecht?

Hoe vaak flitsten de palen in Utrecht voor snelheid of door rood rijden?