Nadat burgemeester Wolfsen medio april het preventief fouilleren in de Breedstraatbuurt mogelijk maakte is daar gisteren op een aantal locaties in de buurt voor het eerst invulling aangegeven. Tussen 18.00 en 21.00 fouilleerden ongeveer 30 politieagenten zo’n 250 voorbijgangers en controleerden zij tientallen auto’s. De acties leverden drie aanhoudingen op.
Per mei 2012 is de Breedstraatbuurt tijdelijk aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Daarbij wordt preventief fouilleren als onderdeel van een serie maatregelen ingezet als middel om in het gebied de drugsoverlast te verminderen en de veiligheid te vergroten. Gisteren werd door de politie Utrecht voor de eerste maal een grootschalige actie gehouden waarbij zo’n 250 voorbijgangers werden gefouilleerd en diverse auto’s werden gecontroleerd. De actie leidde tot de aanhouding van drie mannen. Twee van hen hadden een mes en een steekvoorwerp op zak, de derde enkele tientallen grammen hasj. De wapens en de hasj zijn in beslagen genomen. Van de drie kregen er twee een hoge geldboete en de ander moet zich voor de rechter verantwoorden. De politie werkte bij de actie samen met medewerkers van Toezicht & Handhaving die onder meer passanten uitleg gaven over de actie.
Preventief fouilleren mag alleen na toestemming van de officier van justitie voor een bepaalde dag, tijd en een zo beperkt mogelijke locatie binnen de grenzen van het aangewezen gebied. Het veiligheidsrisicogebied is aangewezen voor de duur van zes maanden. Iedereen die zich tijdens zo’n actie in het gebied bevindt is verplicht om mee te werken aan fouillering. Tot 1 november volgen meer van dergelijke acties.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.