De derde editie van het Dutch Harp Festival staat voor de deur. Het festival staat dit jaar in het teken van de oorspronkelijke taak van de harpist: nieuws brengen en verhalen vertellen. Tijdens het festival wordt een muzikale thriller vertelt in de Domkerk, gaat Herman van Veen’s harpconcert in premiere en gaat jong talent de strijd aan in het concours.
No Harp, No Story, luidt het thema van het harpfestival. De naam komt voort uit de oorspronkelijke taak van de harpist: als troubadour nieuws brengen en verhalen vertellen. Geheel in thema zijn de troubadours van onze tijd present tijdens het festival. Televisiepresentator Philip Freriks vertelt het verhaal van ‘de harp van de toekomst’ tijdens het concert van de internationale harpisten Isabelle Moretti en Sylvain Blassel in Vreedenburg Leeuwenbergh. Radio DJ Giel Beelen presenteert ‘Singer Songwriter meets harp’, een avond waarop zangers van ‘De beste singer songwriter van Nederland’ optreden met een harpist in plaats van gitaar. Tijdens het concert ‘Zo wordt U gelukkig’ draagt schrijver en dichter Kees van Kooten gedichten voor onder begeleiding van harp en pianomuziek.
Harptalent strijdt om eerste plek in concours
Naast diverse optredens van internationale artiesten vindt een concours plaats. Tijdens deze competitie krijgt jong talent van over de hele wereld de kans zich te laten zien, en een plek in de finale te bemachtigen. Het Utrechts Conservatorium is het strijdtoneel. Naast het Conservatorium worden ook de Winkel van Sinkel, de Domkerk, Vreedenburg Leeuwenbergh en RASA gebruikt als festival locatie.
Een revolutie in de harpwereld
Het Dutch Harp Festival werd in 2010 opgericht door de toen pas 20-jarige harpist Remy van Kesteren. De bijzondere programmering en de combinatie van concours en festival zorgde voor een revolutie in de harpwereld. Van Kesteren wordt gezien als een harptalent van wereldformaat. De Utrechtse harpist heeft al meerdere internationale prijzen gewonnen, waaronder de USA International Harp Competition.
Dutch Harp Festival
26 februari t/m 2 maart
www.harpfestival.nl
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.