Vallende blaadjes, stortregen en winterse avondkou. Genoeg redenen om binnen te blijven zitten. Maar dat hoeft natuurlijk niet thuis! DUIC geeft je zoals elke week de meest verse, originele uittips voor het weekend. Welke films gaan er in première, zijn er nog leuke concerten en waar kunnen de voetjes van de vloer? Ook deze week weer het beste uit het Utrechtse culturele aanbod!
Audiodocumentaire
Vrijdagmiddag kun je voor het eerst luisteren naar de audiodocumentaire ‘Aural Contact: the Whole Truth’, een langlopend onderzoeksproject van kunstenaar Lawrence Abu Hamdan dat de politiek van het luisteren onderzoekt door zich te richten op de rol van de stem binnen de wet. In opdracht van Casco ontwikkelt het project zich met de productie van een audiodocumentaire, getiteld ‘The Whole Truth’, en een reeks landkaarten met de titel ‘Conflicted Phonemes’. Met het oog op het nieuwe immigratiebeleid, opkomende technologieën en wetenschappen, stellen beide werken vragen over de veranderende rol van getuigenissen. Vrijdag om 18.00 uur in Casco.
Hans Aarsmanprojectie
Wie de Volkskrant leest kent hem wel. Hans Aarsman. In zijn wekelijkse rubriek ‘de Aarsman collectie’ leert hij ons naar dingen kijken zoals we het zelf nooit bedacht hadden. De opmerkelijke blik op de wereld van Hans Aarsman niet tot de krantenpagina’s beperkt: ‘De Aarsman projectie’ die vrijdag en zaterdagavond in de stadsschouwburg staat, is lezing en conference tegelijk, een college in kijken. “Het is machtig om te ervaren hoe de foto’s tot Aarsman spreken en hoe hij zijn verwondering met ons deelt”, schreef Vrij Nederland. Ook schrijver Ronald Giphart is een trouwe fan: “Hij ziet details die zonder zijn blik verborgen bleven, legt verbanden die anders niet worden gelegd en trekt bijzondere conclusies.”
Herfstkriebels
Voetjes van de vloer, handjes in de lucht, zaterdag is weer tijd voor good old’ Herfstkriebels! Je kunt hiervoor terecht in de Central Studios met in studio 1 Shermanology, Gregor Salto, Bassjackers, Oliver Twizt, La Fuente, Mitch Crown, Andy Foreman & Mc Roga. Studio 2 wordt deze editie verzorgd door Club Junx welke een heerlijke techno line up hebben samengesteld met niemand minder dan Darius Syrossian,(UK) Kabale und Liebe, Erik Heijting en Club Junx duo Beaumont Livingstone & Wouter S. Genoeg dj’s om helemaal mee uit je plaat te gaan in ieder geval.
Zondagmiddagfilmpje
Op regenachtige herfstdagen is niets fijner dan neerstrijken in de bioscoop met een kop thee of warme chocolademelk. Doe dat deze zondag bij de documentaire over Diana Vreeland: ‘The Eye has to Travel’. Diana Vreeland – sprankelende persoonlijkheid, mode-icoon en hoofdredacteur – schreef geschiedenis door mode te verheffen tot kunstvorm. Vreeland zwaaide de scepter als hoofdredacteur van Harper’s Bazaar en Vogue en creëerde een lifestyle vol glamour en excentriciteit die ongekend was in haar tijd. Vreeland werd bejubeld om haar humor en vlijmscherpe uitspraken als ‘the bikini is the biggest thing since the atom bomb’. Twiggy, Lauren Bacall, Jackie O. en Coco Chanel behoorden tot haar meest intieme vrienden. In de film blikt The Empress of Fashion terug op haar bewogen leven. De fine fleur uit de internationale modewereld komen daarbij aan het woord.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.