Hotel Dom ziet er goed uit, maar ze snappen het nog niet helemaal | De Utrechtse Internet Courant Hotel Dom ziet er goed uit, maar ze snappen het nog niet helemaal | De Utrechtse Internet Courant

Hotel Dom ziet er goed uit, maar ze snappen het nog niet helemaal

Hotel Dom ziet er goed uit, maar ze snappen het nog niet helemaal

Utrecht en hotels. Het was altijd een moeizame combinatie. Na de sluiting van het vermaarde Pays Bas op het Janskerkhof was er in de binnenstad jarenlang eigenlijk geen hotel van niveau te vinden. Dat veranderde met de komst van Karel V aan het Geertebolwerk, een prachtig gebouw met twee uitstekende restaurants. Vervolgens kregen we het prima Court Hotel aan de Korte Nieuwstraat. En nu is er zowaar weer een bijzonder hotel bijgekomen.

Hotel DOM (desire, opportunity and modesty) aan de Domstraat lijkt een nieuwe hotspot in Utrecht te zijn. Horecaondernemer Jan van der Grift (Café P, Delano, Eten en Drinken en Pronto Pronto) is de man achter dit hotel dat nu bijna een jaar open is.

Van der Grift heeft een onderkomen neergezet dat doet denken aan designhotels als The Paramount in New York. Je kunt er slapen in prachtig ontworpen kamers maar als niet hotelgast ook binnenwandelen voor een cocktail en diner in bar/restaurant Four. Dat laatste deden wij.

Eerste indruk

Mooi. Dit verwacht je niet in Utrecht. Hip en trendy. Vaak krijg je bij dit soort gelegenheden de misplaatste arrogantie van het personeel er gratis bij. Hier niet. Ontvangst is vriendelijk. Tafels staan ruim van elkaar, zodat er in alle vertrouwelijkheid met elkaar gesproken kan worden. De ruimte is groter dan hij lijkt. Door middel van doeken zijn er gedeelten afgescheiden. Waarom is ons eigenlijk niet duidelijk. De bar zit op deze avond vol, het restaurant niet.

Bediening

Jonge, enthousiaste meiden. Op zich niets mis mee. Maar we missen toch enige senioriteit in deze zaak. Een gastheer/vrouw die het overzicht houdt en een persoonlijke sfeer weet te creëren.

De kaart

In de keuken geeft Charly de Wijs leiding. Met een man die eerder bij De Hoefslag en Kastanjehof achter de kachel stond, zijn de verwachtingen hoog. Van de kaart worden we niet opgewonden. Leuke gerechten maar nergens verrassend. Als voorgerecht kiezen we de gamba’s met tabouleh en de terrine van eendenlever met San Danielle ham. Gamba’s zijn prima gebakken, de tabouleh is vooral heel gewoontjes. Eendenlever wordt met een forse plak geroosterd suikerbrood geserveerd. Het is een bekende en weliswaar smakelijke combinatie, maar niet kenmerkend voor een subtiele benadering. Dat laatste geldt ook voor de hoofdgerechten. De runderlende met polenta en rode wijnsaus die we kozen was goed, zonder zich verder te onderscheiden. (Overigens in het vervolg toch even vragen hoe we hem gebakken willen hebben) Over de zacht gegaarde sukade zijn we minder te spreken. Het vlees was dankzij de slowcookmethode perfect mals maar de te zoute saus was veel te overheersend. De bijgeleverde crème van bospeen en yoghurt smaakte goed. Het kon dit gerecht helaas niet redden.

Het is goed mogelijk dat we deze avond een heerlijk gerecht aan ons voorbij hebben laten gaan. Toen we naar de dessertkaart vroegen bleek pas dat er ook nog een viergangenmenu werd geserveerd. Tja, toen hadden we ons bord al leeg. De kaart biedt geen vegetarische gerechten maar dat hoeft volgens de bediening geen probleem te zijn. De kok kan desgewenst ook aan een vegetarische behoefte voldoen. Wij laten het dessert aan ons voorbij gaan en nemen een kijkje in de bar, toch een “usp” van Four. Mooie plek met ook nog eens keurige rokerslounge. Er is een cocktailkaart met de gebruikelijke namen. We willen een Raspberry Spritz bestellen maar dat valt nog niet mee. De barman gaat zo op in een gesprek met twee gasten dat onze aanwezigheid hem ontgaat. Na tien minuten wijzen de gasten hem er op dat er werk aan de winkel is. Zo hoort dat dus niet.

Wijnkaart

Gevarieerde kaart met veel open wijnen (negen witte, zeven rode en drie champagnes).

 

 

 

Verder nog

Gratis wifi
Prettige rookruimte
Weinig parkeergelegenheid in de buurt. Na de herinrichting van het Janskerkhof zullen veel gasten naar de parkeergarage in de Kruisstraat moeten uitwijken.
Ruim en fraai vormgegeven toiletten

Detail

De website ziet er spannend uit, maar klikken op de menukaart leidt tot niets. Ook missen we foto’s van de hotelkamers. We nemen aan dat hier sprake is van een tijdelijk foutje. Toch slordig.

Oordeel

Met Hotel DOM is Utrecht een tophotel rijker. Met Four een aantrekkelijke bar en een redelijk restaurant rijker. Jan van der Grift verdient alle lof voor zijn initiatief om een zaak van internationale allure neer te zetten. Dat is hem aardig gelukt. Voor de hotelgasten biedt hij zonder discussie een topproduct. Het restaurant kan dat niveau nog lang niet aan. Een concept kan nog zo mooi zijn, als er geen ziel in gelegd wordt gaat het mis. De kok kan koken maar weet geen stempel te drukken. De bediening doet haar best maar is vooral ondersteunend. Ons advies: zet er een professionele gastheer neer die het gezicht kan bepalen, de essentiële punten op de i zet en een gemakzuchtige barman scherp houdt. De basis ligt er.

Cijferlijst

Ambiance: 8

Keuken: 6 ½

Bediening: 7-

 

 

 

 

 

Heeft u wel eens in dit restaurant gegeten? We zijn benieuwd naar uw mening. U kunt uw oordeel hieronder kwijt.

7 Reacties

Reageren
  1. Martijn

    Wij hadden precies dezelfde ervaring. Er was wel een Duitse dame die erg goed Nederlands sprak, maar die kon het in haar eentje niet bolwerken. Ook hadden we dezelfde ervaring met de barman. Ze bedoelen het overigens goed, maar service niveau mag omhoog. Wel mooie zaak en hotel.

  2. Hans Overtoom

    Hotel Dom is een prima plek. Maar inderdaad de top wordt nog niet gehaald. Geen man overboord. Met een beetje goede wil worden de ambities uiteindelijk waar gemaakt.

  3. Thecla

    Arrogante ambiance zonder ziel, mis werkelijk de kracht van leiding. Diner geen hoogstandje, personeel vriendelijk,maar niet gedreven

  4. Thecla

    Arrogante ambiance zonder ziel, mis werkelijk de kracht van leiding. Diner geen hoogstandje, personeel vriendelijk,maar niet gedreven

  5. Thecla

    Arrogante ambiance zonder ziel, mis werkelijk de kracht van leiding. Diner geen hoogstandje, personeel vriendelijk,maar niet gedreven

  6. Mark

    @Thecla
    Misschien moet u met bibberende handjes nogmaals op enter drukken. Hou op bent je persoonlijke vendetta, lik je wonden en gaat heen.
    Geweldig Hotel waar Utrecht trots op mag zijn.

  7. thecla

    is dit reactie van een geflipte eigenaar?
    Smakeloos even als de rest.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).