Celstraf, stadionverbod en taakstraffen voor Utrechtse voetbalvandalen | De Utrechtse Internet Courant Celstraf, stadionverbod en taakstraffen voor Utrechtse voetbalvandalen | De Utrechtse Internet Courant

Celstraf, stadionverbod en taakstraffen voor Utrechtse voetbalvandalen

Celstraf, stadionverbod en taakstraffen voor Utrechtse voetbalvandalen

De 74 voetbalvandalen die gisteren terecht stonden voor de Utrechtse Rechtbank hebben uiteenlopende straffen opgelegd gekregen. Een celstraf van drie maanden is daarbij vooralsnog de hoogste straf. Rond 17.30 gistermiddag waren 37 van de 74 zaken behandeld. Verschillende verdachten die volgens de rechter zowel binnen als buiten het stadion actief waren, maar niet met stenen naar de politie gooiden, kregen werkstraffen, stadionverboden en soms voorwaardelijke celstraffen opgelegd.

De Utrecht-supporters stonden terecht voor openlijke geweldpleging tijdens en na de wedstrijd tegen FC Twente begin december vorig jaar. Nadat Twentesupporters vuurwerk gooiden naar het gezinsvak van de Utrecht aanhang liep het destijds uit de hand. Een groep verdachten die alleen in het stadion deelnamen aan de bestorming van het hek naar het Twentevak en de belaging van de stewards die daar stonden kreeg werkstraffen tussen de 60 en 80 uur opgelegd, soms deels voorwaardelijk. Een deel van hen kreeg tevens een stadionverbod. Eén van de verdachten kreeg drie maanden celstraf opgelegd omdat hij ook buiten stadion Galgenwaard geweld heeft gebruikt en ook stenen naar de politie gooide. Hij kreeg ook een stadionverbod opgelegd en moet van de rechter de schade die de politie leed vergoeden. Een minderjarige kompaan van de man die zich aan dezelfde zaken schuldig heeft gemaakt, kreeg daarvoor twee maanden jeugddetentie en een maand voorwaardelijk.

In alle behandelde zaken werden lagere straffen opgelegd dan de officier van justitie had geëist. De rechter hield onder meer rekening met het feit dat de afbeeldingen van verdachten soms lang in de media te zien waren geweest en dat veel verdachten een blanco strafblad hadden. Zeven verdachten werden om verschillende redenen vrijgesproken. De politierechter in Utrecht kon gisteren niet alle 74 zaken behandelen. In een aantal zaken bleek dat de dagvaarding te laat was bezorgd. Andere zaken werden aangehouden, omdat er onvoldoende tijd was om ze te behandelen.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).