Vol vertrouwen en met een stralende zon vertrokken wij om klokslag 10 naar Luxemburg. Onderweg vele auto’s tegen gekomen met FC Utrecht-kenmerken. Eenmaal op het plein in het centrum van Luxemburg aangekomen, was de rood/witte supportersschare in opperbeste stemming. 1500 (!) getrouwen waren met FC Utrecht mee.
De lokale bevolking en bediening deed vrolijk mee met de goede sfeer. Helaas links en rechts wat mindere momenten. De drank vloeide rijkelijk en dat samen met het warme weer, werd een aantal te veel. De politie van Luxemburg wist er goed mee om te gaan. Ze bleven op gepaste afstand.
Maar de meeste fans, maakten er een heel goed feestje van. We besloten ook mee te lopen met alle fans naar het stadion. Ondanks de hitte, een leuke wandeling. FC Utrecht ten voeten uit. Kruispunten afgezet en de nodige aandacht van de plaatselijke pers. Bij het stadion aangekomen, ontwaarden de honderden fans de spelersbus van FC Utrecht. Nou, die kregen een helden-ontvangst. Fantastisch! Dat moet wat los gemaakt hebben bij de spelers. En inderdaad, binnen twee minuten de 0 – 1. Toen was gelijk de koek op.
Camping-voetbal
Camping-voetbal van FC Utrecht. Schandalig, wanprestatie, we willen ons geld terug en nog veel meer negatiefs, kwam de ploeg ten deel. Ik heb het aan zien komen. Ook tijdens de laatste oefenwedstrijd tegen Emmen. Je kan niet ongestraft vijf basisspelers weg doen. Mocht je gelijkwaardige vervangers hebben, dan is het een minder groot probleem. FC Utrecht mocht tegen Differdange 03, van enorm geluk spreken, dat het slechts bij een 2 – 1 nederlaag bleef. Van de Maarel voorkwam op prima wijze de 3 – 1.
Zorgen om Van Seumeren
Ik maak mij al langer zorgen om de club. Van Seumeren houdt uitverkoop. Je leest en hoort niets meer van hem. De club heeft schaduw lijstjes. Volgens mij liggen die nog in de vriezer. Ook Mulenga staat op de nominatie om verkocht te worden. Hopelijk niet voor aanstaande donderdag. Dan hebben we helemaal geen spits meer. Wie had dat gedacht? FC Utrecht moet nog aan de bak ook donderdag. A bloody shame. Tegen loodgieters en postbodes. Hoe ver zijn we nu met FC Utrecht? Net zo ver als in maart 2008. Sterker, we zijn nu slechter af. Als de club ( Frans van Seumeren ) niet heel snel, en dan inderdaad heel snel maatregelen neemt op sportief gebied, dan zal de doelstelling moeten worden bijgesteld. Plaats 12 tot 15!!!
De mooie praatjes en mooie verhalen, boeien mij al niet meer. Het gaat nu om resultaat. Niets meer en niets minder. Spelers wil ik zien. Ik ben het camping-voetbal meer dan beu. Maar toch, als vanmiddag de loting is, dan zal ik wederom onmiddellijk de verlofdagen opnemen die nodig zijn om de uitwedstrijd van FC Utrecht te bezoeken. Immers, de club en met name Jan Wouters zal er toch echt van doordrongen zijn, dat Van Seumeren volledig op het verkeerde pad bezig is. Het pad van zijn eigen solvabiliteit. En dat, ten koste van FC Utrecht,. Het wachten is op het volgende spandoek met foto in stadion Galgenwaard. “Frans van Seumeren, onze held”!
En niet vergeten, zonder de fans geen voetbal.
Ben ten Boden
7 Reacties
ReagerenAh, Ben weer in de bocht. Niet gehinderd door enige feitelijke kennis weer zijn persoonlijke rancune tentoonspreiden jegens de zakelijke leiding en de hoofdaandeelhouder van FC Utrecht.
Kennelijk is het nog niet tot Ben doorgedrongen er er vooralsnog helemaal niets te halen is voor Van Seumeren bij de club. De financiële huishouding is nog steeds niet op orde, dus er wordt gewoon nog verlies gedraaid. Over het seizoen 2010/2011 was het verlies 9,2 miljoen en over 2011/2012 4,3 miljoen. Het lijkt me op zich verstandig om te proberen om daar verandering in te brengen. Aan een schip van bijleg heb je immers niet zo veel.
Maar dat past niet in Ben zijn straatje. Want Ben heeft de pest aan Van Seumeren. Geen idee waarom eigenlijk, want zonder Van Seumeren was de club waar hij zo’n hartstochtelijk supporter van zegt te zijn, al lang over de kop geweest.
Waarom zoekt DUIC niet iemand die over voetbal schrijft, in plaats van over zijn persoonlijke kruistochten?
Zonder Frans van Seumeren had Bennie een andere club kunnen zoeken, ze hadden fallie gegaan.
Ga maar fijn in die frituurpan zitten, heb je waar voor je geld.
Ben heeft gelijk. Iedere club houdt het hoofd boven water door te kopen of op te leiden en dan te verkopen. Bij FC Utrecht werkt dit anders. Hier gaat het grootste deel van de winst naar investeerders en vooral Frans. Dat is zeer veel geweest. Mertens, Strootman etc, zijn zeer goedkoop gekocht.
Als Frans een clubhart heeft, doekt hij de spelersfondsen op. En werkt aan het gezond maken van de club door te snijden in kantoorpersoneel en gebruiken van verkoopwinst voor opleiding en opvangen financiele malaise.
Niet vergeten: zonder verkoopwinsten nooit een gezonde club.
Beste Ben,
Je verhaal is weer helder. Soms wel wat troebel, maar de boodschap is, zoals velen er over denken.
Met groet,
Boudewijn van Kralingen
@accountant-fan Kan je me als accountant even uitleggen waar de winst van FC Utrecht vandaan komt, met jaren dikke vette negatieve resultaten? En dan graag met uitsplitsing van incidentele en structurele inkomsten en uitgaven. Ik zie je reactie met interesse tegemoet.
Geen probleem. FC Utrecht maakt geen winst – structurele lasten zijn al jaren hoger dan structurele inkomsten. Dat wordt natuurlijk niet beter als Frans de ene na de andere manager aanstelt en ook nog eens batterijen personeel eruit smijt inclusief stevige afkoopsom. Maar ook de salarissen van Frans’ handelswaar (spelers via fondsen) belasten het resultaat.
Vrijwel elke club compenseert de structurele tekorten met winst uit verkopen. Inderdaad boekhoudkundig incidenteel. En niet geheel zuiver. Maar altijd nog beter dan een “geldschieter” die een club overneemt en er een handelshuis van maakt en de verkoopwinsten toucheert. FC Utrecht draagt het leeuwedeel van de kosten, maar deelt als club onvoldoende mee in winst op verkopen. Dat Frans de aandelen heeft is volstrekt irrelevant. Daar staat andere waarde tegenover.
En wij maar juichen. Net als ooit Feyenoord. Aan dezelfde constructie bijna kapot gegaan.
Als je resultaat wilt zien, Utrecht heeft het in jaren niet zo goed gedaan. Al jaren heeft Utrecht uitverkoop maar slechter zijn we er qua rangschikking niet van geworden.