Nog een gelukkig nieuwjaar gewenst namens de afdeling uittips van DUIC! Ook in 2012 laten we je niet zitten in het weekend. Ons stadsie heeft genoeg te bieden. Welke films gaan er in première, zijn er nog leuke concerten en waar kunnen de voetjes van de vloer? Deze week heb ik cabaret en dans voor je in de aanbieding.
Grootse dingen verrichten
Heb je nog geen plannen voor vrijdagavond en heb je geen zin om in de kroeg te hangen maar wel om te lachen? De stadsschouwburg heeft nog kaarten voor cabaretier Diederik van Vleuten, die rondtourt met zijn eerste solotour ‘Daar Werd Wat Groots Verricht‘. De titel klinkt alsof er wat waargemaakt moet worden, en dat doet ie ook – als je de recensies mag geloven. Vijf sterren van de NRC en de Telegraaf, vier van de Volkskrant. Van Vleuten maakte eerder twaalf voorstellingen met onder andere Erik van Muiswinkel, en werkte mee aan verschillende (satirische) televisieprogramma’s. Zijn solodebuut is ‘niet in een genre te vangen’, maar gaat over de opzienbarende belevenissen van zijn voorouders.
90’s Alternative
De nineties parties in Tivoli zijn zo populair, dat ze nu in tweeen zijn gesplitst. Twee keer feest dus. Deze zaterdag is de beurt aan Tivoli de Helling, met ‘Nineties Alternative’. Want in de jaren negentig had je natuurlijk niet alleen C&C Music Factory en Two Unlimited, maar ook Nirvana, Supergrass, Alice in Chains, Soundgarden, Radiohead, Hole en Smashing Pumpkins. En vergeet ook de beats niet, zeggen Urban Dance Squad, Underworld, Stereo MC’s en Osdorp Posse. Niet alleen maar gitaargeweld dus, maar wel alleen maar rauwe randjes. Kun je eindelijk je houthakkershemd weer uit de mottenballen halen!
In de bioscoop
Niets is zo lekker om in deze donkere (maar wel steeds lichter wordende!) dagen lekker weg te kruipen in een stoel, met je hand in een bak lekkers te snaaien en even helemaal weg te zinken in een film. En gelukkig draaien er genoeg films in de bioscoop om steeds wat nieuws te kunnen zien. Deze week gaat onder andere ‘The Forgiveness of Blood’ in premiere. Het verhaal dat zich afspeelt op het Albanese platteland doet ergens denken aan ‘Jean de Florette’. Een gezin met twee puberkinderen raakt in de problemen wanneer de vader en de oom in een burenruzie de buurman om het leven brengen. De oom wordt gepakt, maar de vader moet zich verbergen. Volgens de Albanese traditie ‘Kanun’ kunnen de mannelijke familieleden zich verbergen binnen de muren van het huis om bloedwraak te voorkomen. Dat betekent dus dat zus Rudina moet stoppen met school om de broodzaak van haar vader moet voortzetten. Maar is dit de enige oplossing voor hun probleem?
SYTYCD Theatertour
Een paar weken geleden had Utrecht al de eer om Isabelle Beenaert te ontvangen, de beroemde choreografe die ook voor SYTYCD dansjes in elkaar draait. Maar ook nu de winnaar bekend is zijn de finalisten nog te bewonderen, samen met de talenten uit de vorige edities. Met een DJ die live draait op toneel en met iedere denkbare dansstijl is de So You Think You Can Dance tour een zinderende beleving voor iedereen die van dans houdt! Er zijn slechts enkele voorstellingen in het land in januari en februari 2012, en in Utrecht kun je dit weekend nog een keer nagenieten in Vredenburg. Op zondag zijn er nog kaarten beschikbaar.
Zondagavond dansje
De zondag kun je afsluiten door nog een laatste dansje te wagen. Van 17.00 uur tot 01.00 uur opent de Hofman zijn deuren voor Dagrust, waar vrolijke en dansbare techhouse gedraaid wordt. Tot 19.00 uur is de toegang gratis, daarna is het zes euro. De drankjes gaan over de toonbank voor de schappelijke prijs van twee euro. Geen zin deze week? Geen zorgen, elke eerste zondag van de maand kun je gaan! Dagrust, niets bijzonders, gewoon gezellig en de beste techhouse.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.