De Parade
Elk jaar verheugen wij ons op de komst van De Parade en hoe het rondreizende theaterfestival het Moreelsepark omtovert tot een cultureel paradijsje. Ruim twee weken lang word je vermaakt met 74 theater, dans en muziekvoorstellingen, 19 kindershows en 37 bands. Doe een dansje bij de Silent Disco of vraag een plaat aan bij De Levende Jukebox. Ga langs bij de diva’s van Opgepast Drama en bezoek Freak du Chique, het kleinste mobiele guerrilla-theater van Nederland. Naast al het entertainment is het ook absoluut de moeite waard om op het terrein een gezellig drankje te drinken met je vrienden. Door de aankleding, gezellige tentjes en ongedwongen sfeer verdwijnt alle hectiek van de stad als sneeuw voor de zon. Een oase tussen de sporen en de singel. Kijk hier voor meer informatie. 19 juli t/m 4 augustus, Moreelsepark.

Proef de Vrede
De totstandkoming van de Vrede van Utrecht bestond niet alleen uit stevig onderhandelen, maar ook uit stevig borrelen en tafelen. Of een groep beschonken staatshoofden nu bevorderlijk was voor de onderhandelingen is de vraag. Het zal het hoe dan ook een stuk gezelliger hebben gemaakt. Voor een hedendaags gezellig avondje, met de nadruk op stevig eten, is het Proef de Vrede menu samengesteld. Een driegangen diner geserveerd in drie verschillende restaurants. Brasserie Bresson, Grand Café Maria en Restaurant de Beleving. De volgorde en route bepaal je zelf. Wat je ook kiest de gerechten tonen de diversiteit van de Europese keuken en een mooie wandeling door de stad. Kijk hier voor meer informatie en het menu. Het hele jaar door, verschillende locaties en de tijden bepaal je zelf.

Hortus Festival
Het groene kamermuziekfestival, dat haar tienjarig jubileum viert, neemt t/m 25 augustus intrek in de botanische tuinen van vier verschillende steden. De Oude Hortus op de Lange Nieuwstraat is in Utrecht de thuisbasis van het Festival. Hoewel afgelopen woensdag officieel het startsein werd gegeven vindt het eerste concert in Utrecht deze zaterdag plaats. Het Hortus Ensemble neemt dit voor haar rekening met een pianokwartet van Saint-Saëns. Het gezelschap is gespecialiseerd in muziek van 1850 tot 1950 en het bespelen van authentieke instrumenten. Kijk hier voor meer informatie en kaartverkoop. Zaterdag, 20 juli, Oude Hortus.
De vaste dansavond van de Ekko gaat ook deze zomer onverminderd door. Laat je niet misleiden door het wellicht wat alternatievere imago van de Ekko. DJ’s Bart Snoerend en Eddie Serveert zullen je ook verrassen met swingende klassiekers en knallende hits. Vanavond lopen Martijn Smulders en Tim Schoonhoven rond. Met hun kunstproject Pose, een combinatie van fotografie en illustratie, gaan zij de avond portretteren. Strike a pose! In juli en augustus is tot 0:00 de gratis entree en daarna vier euro. Kijk hier voor meer informatie. Zaterdag, 23:00, Ekko.
Zomer vol Verhalen
Deze zondag vindt langs de forten van de waterlinie de aftrap van tweede editie van Zomer vol Verhalen Festival plaats. De komende vijf weken zal er elke zondag op een ander fort een groep moderne troubadours neerstrijken die allemaal op hun eigen manier een verhaal vertellen. De een met alleen zijn of haar stem, de ander met fysiek spel of muzikale begeleiding. Dit festival is geschikt voor jong en oud en geeft naast een goed verhaal ook de gelegenheid om te genieten van de prachtige omgeving rondom de forten. Deze zondag is Fort Hoofddijk het podium voor de praatstoelen. Kijk hier voor meer informatie en alle locaties. Zondag, 14:00 tot 17:00, Fort Hoofddijk.
Zonnekindjes
Voor veel kinderen begint dit weekend de vakantie. Vier het met een leuk uitje. Sterren kijken doen we meestal ‘s avonds. Om de grootste ster die wij kennen te bekijken, namelijk de zon, hoef je helemaal niet wakker te blijven. Normaal gesproken zou je wel twee keer nadenken voordat je met het blote oog de zon eens goed gaat bekijken. Zelfs met een zonnebril op. Dat zouden wij je ook absoluut niet aanraden. Maar wel om naar Sonnenborgh Museum en Sterrenwacht te gaan. Sonneborgh was vroeger een beroemde zonnesterrenwacht waar opzienbarende ontdekkingen werden gedaan. Met de Merzkijker kun je kijken naar zonnevlekken en onderzoeken hoe heet de zon is. Om 14:00 en 15:30 wordt er een lezing gegeven in de oude collegezaal. Kijk hier voor meer informatie. Zondag, 13:00 tot 17:00, Sonnenborgh Museum & Sterrenwacht.



geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.