Nieuwe gevel De Vredenburg zichtbaar | De Utrechtse Internet Courant Nieuwe gevel De Vredenburg zichtbaar | De Utrechtse Internet Courant

Nieuwe gevel De Vredenburg zichtbaar

Nieuwe gevel De Vredenburg zichtbaar

De nieuwe gevel van woon-/winkelgebouw De Vredenburg is inmiddels zichtbaar geworden nadat de bouwsteigers aan de kant van het Muziekpaleis zijn weggehaald. Begin december bereikte de bouwer al het hoogste punt. Naar verwachting worden de winkels en woningen al voor de zomer van 2012 aan de nieuwe huurders opgeleverd voor afbouwwerkzaamheden. De opening van het gebouw wordt na de zomer verwacht.

Corio ontwikkelt in De Vredenburg 6.000 m2 retail met daarboven 76 appartementen, ontwikkeld door ING Real Estate. In de kelder van het gebouw bevindt zich een openbare fietsenstalling met plek voor zo’n 800 fietsen. De Vredenburg is, net als het Vredenburgplein en het voormalige muziekcentrum, vernoemd naar het kasteel Vredenburg dat Karel V in 1528 bouwde op de plaats van het Catharijneklooster. Al in 1577 werd het kasteel afgebroken maar de fundering bleef bewaard. Deze restanten zijn nu beschermd als rijksmonument en blijven in het ontwerp duidelijk zichtbaar in de kelder en de fietsenstalling van het gebouw. De indeling van het nieuwe gebouw volgt deels de oude kasteelmuren. Het levert een bijzondere en permanente tentoonstelling op, als eerbetoon aan een bijzonder kasteel dat maar vijftig jaar heeft bestaan.

De toekomstige looproute van de historische binnenstad naar Nieuw Hoog Catharijne loopt via het Vredenburgplein en langs De Vredenburg die daarmee een belangrijke spil moeten vormen in de Utrechtse binnenstad; de verbinding tussen oud en nieuw.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).