Club Lunch
Wie gaat lunchen verwacht in een lunchroom minimaal een omelet, een broodje kroket en een Club Sandwich op de kaart aan te treffen. En juist de Club Sandwich (CS voor kenners) is vaak de weerspiegeling van de creativiteit van de kok. De CS wordt daarom wel beschouwd als het ultieme onderscheidende element in de vergelijking tussen restaurants met een fatsoenlijke lunchkaart.
DUIC stuurt elke week een culinaire verslaggever op pad die op zoek gaat naar de beste Club Sandwich in Utrecht. Niet alleen de CS wordt beoordeeld, maar ook de omgeving waarin deze gegeten wordt. Drankjes die erbij gedronken worden zijn een koffie verkeerd, Cola Light en een (liefst verse) jus.
Historie
De originele CS werd voor het eerst geserveerd in 1894 in het Saratago Club House in New York. Deze moeder aller Club Sandwiches bestond uit 3 lagen getoaste witte boterhammen, met daartussen: kalkoenfilet, bacon, (gekookt) ei, sla en tomaat. Naast de CS lag er friet op het bord.
Deze week: Café Tapperij De Luifel, Neude 35
- Omgeving: mooi gelegen in het hart van Utrecht, goed te bereiken met het OV, de fiets of lopend.
- Atmosfeer: Koud en kil maar een mooie bruine bar. Het ‘warmtegordijn’ staat uit waardoor het erg koud is. Gezelligheid is ver te zoeken.
- Bediening: het aller slechtst tot nu toe. Een erg chagrijnige jonge bediende lacht de eerste vraag weg. ,,Heb je een kinderstoel?”, was de vraag. ,,Tuurlijk niet,” is het antwoord. Twee oudere vrouwen vragen om een glühwein. De reactie :,, Mevrouw, u denkt toch niet , als de lente is begonnen, dat wij nog glühwein verkopen?”. Publiek: Groepje studenten, 2 oudere vrouwen op zoek naar een lekker rood wijntje. Waarom niet even een goed alternatief aanbieden zoals een lekkere rode wijn?
- Toiletten: Achterin de zaak en zien er prima uit. Wel klein. Ook een favoriet van onze kelner. Hij gaat er voor hij de bestelling opneemt 3 keer naar toe!
- Drankjes: Koffie verkeerd met een schuimkraag! De cola light komt uit een flesje en wordt uitgeschonken door de barman maar de verse jus is NIET vers.
- Opvallend: Geen verse kranten, de ontzettend chagrijnige barman, de kou in de kroeg, de dagkaarten voor een sportschool als extra bij de CS (zie foto), het lege terras in tegenstelling tot alle buren, de ‘hoody’ van de barman (hij leek op een student die de nacht heeft doorgehaald en vervolgens met tegenzin de dienst van een collega heeft moeten overnemen. Verder is het een soort puzzel hoe binnen te komen bij de Luifel. Het terras is een obstakel welke bijna onoverbrugbaar blijkt. Dan zie ik de doorgang in de linkerhoek. Daar kun je dus naar binnen…..
De Club Sandwich
Goed! Wat een lekker broodje. Goede ingrediënten, alles wat ik wil zien. Het lijkt bijna alsof De Luifel met een lekker broodje de ontzettend slechte bediening en atmosfeer lijkt te compenseren. Ik zal het broodje even ontleden. Vier! lagen met alle ingrediënten die aan een CS moeten voldoen. Eerste laag met een gegrilde kipfilet (warm) en kaas, tweede laag met (warme) bacon en sla, derde laag met een gekookt ei en mayo, en de vierde! laag met tomaat, komkommer en sla. Hiernaast een lekkere portie friet met mayo voor slechts €5,80. Dit alles bij elkaar mensen! Fantastisch broodje met eigen inbreng!
Kortom: Controleer even of u klaar bent voor het personeel en atmosfeer in de Luifel. Mocht u dit niet interesseren en heeft u behoefte aan een lekker broodje voor een goede prijs, ga naar binnen! Echter, mijn CS is door de gehele setting compleet verknald.
Beoordeling Club Sandwich
Voor de bediening en atmosfeer
![foto[11]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto111-100x100.jpg)
![foto[10]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto101-100x100.jpg)
![foto[9]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto91-100x100.jpg)
![foto[6]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto61-100x100.jpg)
![foto[5]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto51-100x100.jpg)
![foto[4]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto41-100x100.jpg)
![foto[3]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto31-100x100.jpg)
![foto[2]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto21-100x100.jpg)
![foto[1]](https://platform-duic.imgix.net/app/uploads/sites/2/2012/04/foto12-100x100.jpg)

3 Reacties
ReagerenTypische attitude van personeel van een tent ‘die-toch-wel-vol-loopt’, de arrogantie van de macht. Voor deze café’s is de crisis uitgevonden. Lesje nederigheid.
Link gaat naar een ander café de Luifel in een andere plaats, dit is de goede
http://luifelutrecht.nl/
Beste Gas,
Dank voor je terechte opmerking, we hebben het aangepast.