G4 verrast over einde 80 km zones | De Utrechtse Internet Courant G4 verrast over einde 80 km zones | De Utrechtse Internet Courant

G4 verrast over einde 80 km zones

G4 verrast over einde 80 km zones

De vier grote steden (Utrecht, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) werden begin deze week verrast door de aankondiging dat op 80 kilometerzones binnen hun gemeentegrenzen vanaf volgend jaar weer 100 kilometer per uur gereden mag worden. Dat blijkt uit een bericht op binnenlandsbestuur.nl. Minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu meldde deze week in een brief aan de Tweede kamer, dat de maximumsnelheid op in ieder geval vier van de vijf 80 kilometer zones vanaf 1 juli 2012 weer dag en nacht naar 100 kilometer gaat.

De maximum snelheid kan volgens de minister weer omhoog omdat ‘uit de uitgevoerde onderzoeken is gebleken dat de luchtkwaliteit ook op en langs de ringwegen van de grote steden zodanig is verbeterd, dat er binnen de normen ruimte is ontstaan voor een snelheidsverhoging’. Bovendien was uit eerder onderzoek gebleken dat op enkele 80 kilometer zones de doorstroming van het verkeer was verslechterd. Volgens Schultz voldoet de luchtkwaliteit nabij de wegen in 2015 aan de wettelijke normen, wel investeert ze 35 miljoen euro in schermen.

Schultz meldde de Tweede Kamer deze week voorts dat 130 km per uur vanaf 1 september 2012 de norm wordt op ‘s lands rijkswegen. Haar adagium is: ‘harder waar het kan, langzamer waar het moet’. Op 40 procent van de snelwegen gaat de maximum snelheid permanent naar 130 en op 19 procent alleen ‘s avonds en ‘s nachts. De minister onderzoekt of de maximum snelheid op nog eens 19 procent omhoog kan. De slagaders A4 Burgerveen – Delft-Zuid en de A12 Den Haag – Utrecht krijgen een dynamisch snelheidsregime. Voor het einde van 2014 wil de minister dat hier ook overdag buiten de spits 130 gereden kan worden. Om de verhoging van de maximumsnelheid mogelijk te maken, trekt de minister 132 miljoen euro uit.

geen Reacties

Reageren

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).