De VVD maakt zich blijvend grote zorgen over de veiligheidsituatie in Terwijde. Dat meldt de partij in een bericht op haar website. Jongerengroepen blijken de vrije hand te hebben in deze wijk en het lukt de driehoek van Openbaar Ministerie, Burgemeester en Politie niet om de daders op te pakken en de problemen drastisch te verminderen. Recente mediaberichten over het weggepeste gezin uit Terwijde laten weer zien dat slachtoffers hun huizen moeten verlaten en niet de daders. Dit is onacceptabel voor de VVD. Daarom heeft de partij hierover vragen gesteld aan de burgemeester.
Bekend is, dat de politiemannen en -vrouwen en gemeenteambtenaren hun uiterste best doen om de problemen aan te pakken, maar de VVD vraagt zich af of er wel genoeg urgentie bij de driehoek is. Ook zegt de partij verbaasd te zijn over het communicatiebeleid van de driehoek. Recent noemt de Utrechtse districtschef de groep kwaadwillende jongeren ‘onaantastbaren’. Voor de VVD lijkt dit een capitulatie van de driehoek voor de overlastplegers. Bovendien beschouwt het overlastgevend tuig dit als compliment en zal zich mogelijk gestimuleerd voelen, zo stelt de VVD. De partij wil verder weten wat de burgemeester sinds het debat over de andere weggepeste bewoners uit Terwijde, heeft gedaan om de situatie in de wijk te verbeteren.
De VVD gaat bewust niet in op de zaak van het weggepeste gezin omdat de zaak nu onder de rechter ligt. Zij vindt het niet gepast daar nu op in te gaan, hoe vreselijk de partij de situatie ook voor het gezin vindt. Wel eist de VVD van de burgemeester om na de uitspraak van de rechter, direct openheid van zaken te geven door het gehele dossier openbaar beschikbaar te stellen.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.