‘Een verdiepte randweg biedt zoveel voordelen, Overvecht verdient dit’ | De Utrechtse Internet Courant ‘Een verdiepte randweg biedt zoveel voordelen, Overvecht verdient dit’ | De Utrechtse Internet Courant

‘Een verdiepte randweg biedt zoveel voordelen, Overvecht verdient dit’

‘Een verdiepte randweg biedt zoveel voordelen, Overvecht verdient dit’
Het gebied van de Noordelijke Randweg Utrecht waar het met name om draait
‘Van rampweg naar randweg.’ Er is al twintig jaar genoeg te doen over de ontwikkeling van de Noordelijke Randweg bij Overvecht (NRU). Er zit eindelijk weer schot in de zaak, maar de plannen zijn nog niet genoeg volgens verschillende bewoners. Zij zijn een petitie gestart en hebben al een kleine vierhonderd handtekeningen opgehaald.

‘Van rampweg naar randweg.’ Er is al twintig jaar genoeg te doen over de ontwikkeling van de Noordelijke Randweg bij Overvecht (NRU). Er zit eindelijk weer schot in de zaak, maar de plannen zijn nog niet genoeg volgens verschillende bewoners. Zij zijn een petitie gestart en hebben al een kleine vierhonderd handtekeningen opgehaald.

“Overal in het land kan het, dus waarom hier niet?”, Jan Zonneveld startte de petitie voor de verdiepte randweg. Hij stelt dat de leefbaarheid in Overvecht al niet goed is en dat het de meest ongezonde wijk van Nederland is. Een nieuwe snelweg door de wijk is in zijn ogen dan ook niet een goede toevoeging.

Het plan van de gemeente is momenteel om op drie plekken voor een ondertunneling te zorgen. En voor slechts één van deze tunnels is budget beschikbaar. Een volledig ondertunnelde randweg lijkt dan ook ver weg. “Tunnels elders in het land zijn nog veel duurder. “De politieke wil wordt eerst laag gezet onder het mom: het is te duur. Maar als je kijkt wat investeringen voor dit stukje infrastructuur nou echt kosten, praat je over een paar miljoen per jaarbasis. Dat moet mogelijk zijn.”

Een verdiepte weg biedt kansen  in de ogen van Zonneveld: “Het Noorderpark, de forten en de Hollandse Waterlinie worden voor iedereen veel toegankelijker. Daarnaast: het nieuwe kabinet moet duurzaam opereren.” Met de petitie wil Zonneveld dan ook een eventuele lobby van Utrecht richting de Tweede Kamer steunen. “De ondertunneling zorgt voor minder fijnstof en lawaai en de toegankelijkheid voor fietsers neemt net als het zicht naar de polders toe.”

Kansen

“We weten intussen dat in heel Nederland die wegen verdiept worden aangelegd”, zegt Zonneveld. “Je ziet het bij de Zuidas, Leiden, Den Haag en zelfs Amstelveen. En hier waar duizenden mensen wonen gebeurt dat niet. Bewoners van Overvecht hebben hier geen belang bij, maar alleen maar last. Er komen dubbel zoveel auto’s, 85.000 per dag, dat is net zoveel als nu over de A9 bij de Bijlmer. Daarnaast verdwijnen de stoplichten. Dat is in mijn ogen gewoon een snelweg.”

Het eerste doel van Zonneveld was om 500 handtekeningen op te halen voor 1 juni. De petitie gaat inmiddels zo goed dat hij er veel meer verwacht. “Overvecht verdient dit. Deze wijk kom in tegenstelling tot andere plekken in de stad niet uit zichzelf in beweging en alle steun is daarom ook hard nodig. Als je met een dassenburcht bij de A27 het NOS journaal haalt, dan zou het niet meer dan terecht zijn dat ook Overvecht eens flink onder de aandacht komt.”

13 Reacties

Reageren
  1. Joes Kloppenboerch

    Ja waarom die dure overkapping en natuurcompensatie bij amelisweerd terwijl er daar maar 17 appartementjes van ex-krakers zijn? In Overvecht wonen veel meer mensen. Besteed het geld daar!

  2. Bill

    Goede actie…!! Dit is een project waarbij de Utrechtse politiek kan laten zien of ze voor grootstedelijke problemen goed kunnen lobbyen in Den Haag of dat de mensen in het stadhuis er voor de bühne zitten. De ramp voor Utrecht en Overvecht is een verhoogde of op maaiveld vernieuwde ringweg. Verdiept zorgt voor een goede aansluiting met het Noorderpark, minder vervuiling, etc.. Je zou zelfs de financiering kunnen bekostigen met extra woningbouw op de verdiepte ring…

  3. JdV

    Verdiept of niet, zo sne mogelijk naar 2 x 4 banen daar. Ruimte zat!

  4. Zonnewende

    Een mooi eerste initiatief om de randwegen om Utrecht te overdekken.

    Bij ‘inbreiden’ van de stad (uitbreiden van woningbouw binnen de randwegen) hoort mooie en toegankelijke natuur rondom de stad. De natuur is er al (Ruigenhoekse polder). Nu de toegang nog…

    Tekenen jullie ook?

    ps. En dan droom ik nog van een mooie natuurlijke aansluiting van Ruigenhoek naar de bossen van Groenekan/Bilthoven ?.

  5. Barend

    Ja toch wel wondelijk hoe de gemeentepolitiek zich met alle macht verzet tegen verbreding van de A27 en je onze fietsvrienden helemaal niet hoort over de wenselijkheid van verdieping van de randweg.

  6. blm

    Zou een mooie ruil zijn, geen verbreding A27 en een verdiepte weg door Overvecht. Veel inwoners van Utrecht blij en toch betere doorstroom. Ik stem voor!

  7. Atilla Vigh

    Compleet gestoord om dat in een woonwijk te doen.
    De stad wordt nu eenmaal groter. En we hebben in het zuiden de A12, in het westen de A2 en in het oosten de A27. Maar aan de noord-kant hebben we een gemankeerde weg: het is geen snelweg, maar autoweg (max 100 km/u), 2 x 2 rijbanen en hij sluit niet aan op de A27. Trek dat laatste stuk door. Dat zal de druk van de huidige route gigantisch laten afnemen.
    En voor de milieuactivisten: dat verkeer is er toch wel.

  8. Johan

    @ blm

    Nee hoor, het is geen of/of. Het is en/en.
    In jouw model staan al die auto’s stil.
    Op de A27 en ook in die verdiepte bak.
    Is Overvecht nog slechter af.

  9. Gerben

    Waarom niet 50 als constante snelheid? Alle voetgangers en fietsers middels tunnel of brug faciliteren naar en van het Noorderpark. Verkeerslichten eruit voor automobilist. Alleen ter hoogte van de Einsteindreef en Ghandidreef een aansluiting evt ongelijkvloers. Geen kostbare geluidswering of verdiepte weg nodig. En veel sneller met 50 ipv 80 zal je er niet over het stukje doen van A27 naar Franciscusdreef/Gandhidreef vv. Maar dan wel die 50 controleren!

  10. Marian van der Hulst-Caspers

    Laat de bewoners van Overvecht niet stikken,letterlijk en figuurlijk .
    Geef hen toegang tot de natuur,ook in de toekomst !

  11. Paul

    Hele tunnelbeleid is onduidelijk.
    Tunnel onder 24 Oktoberplein te duur.
    Tramtunnel daar ook te duur.
    Noordelijke Randweg tunnels te duur.
    Maar tunnels op 5 Mei plein en Anne Frankplein worden eigenlijk geruisloos aangelegd.
    M.i. kon dat geld beter aan NRweg besteed worden.
    Verdiept aanleggen scheelt geluidsschermen, je kan over de weg heenkijken, enz. Veel natuurvriendelijker.

  12. Paul

    Fietspartijen in gemeente wilken het niet. Liever veel hoogbouw bij Jaarbeurs.
    Bij 24 Oktoberplein kon er geen tunnel komen. Er moest geld overblijven voor noordelijke randweg.
    Gemeente wees eens creatief. Rijk en privincie hebben potjes voor dit soort projecten, denk aan aansluiting Houten op A12.

  13. Thomas

    Wat veel belangrijker is dan ondertunnelen of niet, is dat er per richting minstens één baan bijkomt. Het is dringen daar in de spits, en in tegenstelling tot wat het Groenlinks-dogma voorschrijft, moeten mensen nog steeds elke dag naar hun werk toe, dus blijft de behoefte aan mobiliteit bestaan.

    En wat er ook gebeurd, onder geen voorwaarde de maximumsnelheid verlagen. Mensen die roepen 50, snappen niet hoe mobiliteit werkt, of ze snappen het wel, maar ze zijn tegen anderen die mobiliteit gunnen omdat ze het zelf niet nodig hebben.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).