CDA pleit voor vaste barbecues in stadsparken | De Utrechtse Internet Courant CDA pleit voor vaste barbecues in stadsparken | De Utrechtse Internet Courant

CDA pleit voor vaste barbecues in stadsparken

CDA pleit voor vaste barbecues in stadsparken
Diverse stadsparken zijn in de zomermaanden trekpleisters voor studenten en gezinnen en dat gaat vaak gepaard met bergen zwerfafval. “Het park is voor veel Utrechters een populaire plek, maar waar moet je met de hete kolen naar toe?”, aldus CDA-raadslid Sander van Waveren.

Diverse stadsparken zijn in de zomermaanden trekpleisters voor studenten en gezinnen en dat gaat vaak gepaard met bergen zwerfafval. “Het park is voor veel Utrechters een populaire plek, maar waar moet je met de hete kolen naar toe?”, aldus CDA-raadslid Sander van Waveren.

Vaste stenen barbecues, roestvrijstalen kolenbakken, afvalcontainers en meer handhaving dragen volgens de partij bij aan een schonere omgeving. Dat stelt de partij vandaag voor tijdens de behandeling van de voorjaarsnota.

Het CDA wil naast betere faciliteiten om afval te lozen ook  strengere handhaving. Wie zwerfafval dumpt, kan een boete van 140 euro krijgen. Het college wil op dit moment nog niet van die mogelijkheid gebruik maken. “De parken moeten voor iedereen prettig blijven, ook als het druk wordt. Nu draaien nette bezoekers, betrokken omwonenden en de belastingbetaler op voor het opruimen van de rotzooi. Als parkbezoekers te beroerd zijn hun eigen troep te ruimen, dan verdienen ze het om aangepakt te worden! Een paar keer een boete betalen, dan leren ze het wel af”, aldus Van Waveren.

7 Reacties

Reageren
  1. Jiri

    Goed idee Van Waveren! In Australië staat in ieder openbaar park een of meerdere publieke bbq’s ter beschikking. Inclusief olie en keukengerei. Dat werkt fantastisch! Sociaal gebeuren door met wildvreemden samen vlees te braden. Er is 1 nadeel: Waar in Australië “state property” wordt gerespecteerd en heel gehouden, is het in Nederland een sport om het te slopen, af te breken en smerig te maken. Daardoor zal uiteindelijk het hufter-proof zijn van de bbq bepalen of dit een succes wordt in Nederland of niet. Maar zeker het proberen waard!

  2. Newsfinder

    Dit is gewoon weer betutteling.

  3. Ronald

    Klinkt wel als het soort barbecues dat zich nòg slechter laat opruimen.

  4. Kolenbakken

    Kolenbakken zijn een goed idee want op hete kolen zitten wil niemand. Centrale stenen bbq’s zijn ok, als je ook je eigen bbq mag blijven gebruiken.

  5. Ekkie

    Beetje water en een vuilniszak, scheelt weer 8000 euro voor een paar bbq’s

  6. Radj

    ik stel voor een big green egg!
    https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Green_Egg

  7. Geenstijl@Utrecht.

    Beste Sander, ga je nou eens bezig houden met echte politieke zaken voor de stad Utrecht.
    En die handhavers, je weet wel die met zijn vieren de hele dag in het busje zitten te niksen, moeten is echt gaan werken/handhaven.
    Ps EN EEN TAALCURCUS IS GEEN OVERBODUGE LUXE. NET ALS ABN.

Plaats een reactie

Lees voor u reageert onze algemene voorwaarden. Alle reacties worden vooraf gemodereerd. Uw IP adres is geregistreerd (wordt niet gepubliceerd).