De onlangs gerealiseerde online gemeenteberichten zijn volgens de ChristenUnie nog geen succes. De zoekfunctie laat te wensen over, stelt de partij en bibliotheken hebben niet standaard een geprinte versie klaarliggen.
“In het discussie voorafgaande aan het besluit werden als voordelen onder meer genoemd dat digitale publicatie ook het makkelijker doorzoeken van de berichten zou faciliteren, waaronder het zoeken op postcode,” vertelt Jan Wijmenga van de ChristenUnie (CU).
De afgelopen weken heeft de CU meerdere signalen ontvangen dat het gebruiksgemak van de website www.officielebekendmakingen.nl te wensen overlaat en dat de geboden functionaliteit niet toelaat om te zoeken op postcode, wijk, etcetera. Eigen onderzoek van de partij bevestigt dit beeld.
“Navraag bij de bibliotheken leerde dat daar niet standaard een geprinte versie ligt. Uit contact met medewerkers ter plaatse bleek dat zij vanwege de vrij omslachtige zoekfunctie moeite hebben om klanten met een “zoekvraag” te helpen. ”
“Ook de handleiding die op de gemeentelijke website staat, vermeldt niet hoe een zoekvraag op wijk- of postcodeniveau gedaan kan worden. Juist het verbeteren van de zoekmogelijkheden en de attenderingsfunctie werd als belangrijk voordeel van digitale publicatie aangemerkt.”
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.