‘Ik begrijp de campagne gewoon niet, of ben ik nou gek?’ Met die vraag benaderde een lezer ons over de campagne van Utrecht2018. Nieuws is het natuurlijk niet meer. Als onderdeel van haar campagne maakte Utrecht in de strijd om de titel van Culturele Hoofdstad van Europa in 2018 een filmpje waar anderen serieus boos over zijn geworden.
Huub Smeets, voorzitter van de Stichting Maastricht Culturele Hoofdstad 2018, is boos op de Vrede van Utrecht en Utrecht 2018. Dat berichtte deStadUtrecht.nl op 30 maart. Aanleiding is een filmpje dat de organisaties lieten maken waarin de andere kandidaten belachelijk worden gemaakt. In het filmpje verschijnen de verschillende kandidaten in de strijd om de titel van Culturele Hoofdstad van Europa voor een jury. De Maastrichtse kandidaat wordt daarbij voorgesteld als een schlemielige prins carnaval met pofbroek. Het filmpje werd vertoond na afloop van de laatste Culturele Zondag. Smeets laat op de site van deStadUtrecht weten dat het filmpje naar zijn mening iets zegt over de mentaliteit van Utrecht. Volgens hem heeft Utrecht de ‘spirit’ van het fenomeen culturele hoofdstad niet begrepen en is het filmpje een teken van zwakte. En met humor heeft het volgens Smeets ook niets te maken.
Vanzelfsprekend hebben ook wij het filmpje bekeken en we komen niet veel verder dan de vraag van onze lezer: ‘Ik begrijp de campagne niet, of ben ik nou gek?’ Maar goed, wie zijn wij. Beter is het als u zelf beoordeelt wat u er van vindt.
5 Reacties
ReagerenLeuk, begreep het meteen, duidelijker kan het niet toch ? Maastricht is zeker boos omdat ze niet de eerste waren die de andere steden een ludieke hak heeft gezet zeker !
Misschien moet er ondertiteling bij in het mestreechs…? Maar is toch zo simpel als wat: Utrecht is 2018! Alaaf!
Best grappig filmpje. Dacht even dat het filmpje Maastricht belachelijk zou maken, maar dat doen ze nu vooral zelf met hun overtrokken reactie. Beetje humor is ze vreemd. limburg, je zal er maar wonen…..
Gemiste kans. Filmpje zegt NIETS over Utrecht. Bovendien onnodig kwetsend. Waarom zou je anderen belachelijk moeten maken en niet uitgaan van EIGEN KRACHT? Verder mis ik de humor.
Op zich wel grappig maar ook wel teken dat de Utrecht 2018 organisatie een klein gebrek heeft aan visie en zich dus op deze manier probeert te profileren.
Altijd eerst van je eigen kracht uitgaan alvorens anderen belachelijk te maken. Als Limburger werkzaam bij de gemeente Utrecht draag ik beide steden natuurlijk een warm hart toe. Al vrees ik toch dat Maastricht dit soort filmpjes niet nodig zal hebben om uiteindelijk toch de overwinning in de wacht te slepen.