Het Utrechts Oranje Comité heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de vergadering van het comité afgelopen woensdag is Erik Kerpen tot tot nieuwe voorzitter benoemd. Kerpen volgt hiermee Floris de Gelder op die zes jaar voorzitter is geweest. Het Utrechts Oranje Comité organiseert onder andere alle activiteiten rond Koninginnedag
Erik Kerpen, in het dagelijks leven notaris bij Hermans & Schuttevaer Notarissen te Utrecht, heeft een goede staat van dienst als vrijwilliger en bestuurder van diverse organisaties in de stad. ‘Ik zie ernaar uit om de enthousiaste en gedreven bestuursleden van de twaalf Utrechtse oranjeverenigingen te ondersteunen in hun activiteiten voor Koninginnedag en andere oranje aangelegenheden.’ Utrecht heeft de langste traditie van Nederland als het gaat om Koninginnedag. In de jaren tachtig van de 19e eeuw organiseerden bewoners in het oranjegezinde wijk C al oranjefeesten, waaruit later Koninginnedag is ontstaan. Daarnaast is Utrecht uniek in Nederland met zijn twaalf actieve oranjeverenigingen en een overkoepelend comité.
Het doel van het comité is om het oranjegevoel in Utrecht te bevorderen, de verenigingen uit de wijken te ondersteunen bij hun oranjeactiviteiten en hun belangen te behartigen. Ook zorgt het UOC voor het aanvragen en verdelen van de gemeentelijke subsidie voor 30 april. Tot slot fungeert het UOC als spreekbuis naar diverse instanties en kan het helpen bij het zoeken naar nieuwe bestuursleden.
geen Reacties
ReagerenEr zijn nog geen reacties geplaatst.